11 אוגוסט 2007 | 09:35 ~ 12 תגובות | תגובות פייסבוק

happy mondays. sad saturdays

טוני ווילסון מת. מנצ'סטר חפוית ראש.

האיש שבעצם המציא את סצינת המוזיקה המנצ'סטרית, תחילה כשעיתונאי ושדרן, ובהמשך כבעלים של הלייבל פאקטורי, וכשותף למועדון ההאסיינדה, הוא היה שותף לאחת התנועות המוזיקליות שהכי הסעירו אותי. הוא גילה והחתים את ג'וי דיוויז'ן. ואז את ניו אורדר. האפי מאנדייז. לא חושב שהסטון רוזז, הלהקה שהכי הסעירה אותי בתחילת שנות התשעים, היו נולדים בלעדי הנוכחות שלו.

סיפורו הגיע לקולנוע בזכות מייקל ווינטרבוטום ב"אנשי המסיבות", שווילסון היה שותף להפקתו. סטיב קוגן גילם אותו שם. באחרונה הוא הונצח כדמות ב"קונטרול", הסרט של אנטון קורביין על ג'וי דיוויז'ן. הפעם גילם אותו קרייג פרקינסון, וגם כאן ווילסון היה שותף להפקה.

ווילסון נאבק כבר שנה בסרטן הכליות. אבל ב-NME מדווח שהוא מת אתמול בבית החולים במנצ'סטר מהתקף לב. הוא היה בן 57. וכמו שהוא היה אומר בתוכנית הטלוויזיה החלוצית שלו בסוף שנות השבעים: And so it goes.

=========

ואולי זה באשמתי. לפני כמה ימים כתבתי כאן פוסט שאיזכר גם את "קונטרול" וגם לינק לרשימת הבמאים הכי קשישים שעדיין בחיים. ותראו מה קרה בתוך שלושה ימים מפרסום הפוסט: גם טוני ווילסון, הקשור ל"קונטרול" מת. וגם הבמאי בן ה-90, מל שייבלסון, שהיה אחד מראשי הרשימה (ועכשיו לא יהיה לריי פרייד מנוס אלא להתחיל למחוק את השמות בזה אחר זה מעמוד המוות שלו). שייבלסון מוכר לקהל הישראלי בתור הבמאי של "הטל צל ענק", הסרט ההוליוודי מ-1966 על הקמת צה"ל, בו גילם קירק דאגלס את האלוף דוד מרכוס. גם חיים טופול היה שם.

נושאים: הספד, מוזיקה

12 תגובות ל - “happy mondays. sad saturdays”

 1. רותם 11 אוגוסט 2007 ב - 11:01 קישור ישיר

  ב"טריסטם שנדי" של ווינטרבוטום, וילסון מופיע בתפקיד עצמו ומראיין את סטיב קוגן.
  עוד שילוב בין מציאות לדמיון אצל ווינטרבוטום ועוד מקום לכבוד לאיש הגדול הזה, שכפי שאמר לו אלוהים (שנראה כמוהו ב"אנשי המסיבות) שהדבר היחיד הטיפשי שהוא עשה היה לא להחתים את ה"סמיתס'".
  נסלח לו על זה לא?
  יהיה זכרו ברוך.

 2. speech autism 16 ינואר 2011 ב - 22:08 קישור ישיר

  hi people I suffer from mass confusion so thank you for keeping the web good

 3. sex filmiki 17 ינואר 2011 ב - 0:47 קישור ישיר

  I feel that is an interesting point, it made me assume a bit. Thank you for sparking my thinking cap. Once in a while I am getting so much in a rut that I just feel like a record.

 4. porno 17 ינואר 2011 ב - 1:17 קישור ישיר

  Very nice and informative article. Thanks for the quality content and I hope you update your blog frequently as I`m interested in this topic. I`ve already bookmarked this article. Thanx!

 5. Janeth Hundertmark 18 ינואר 2011 ב - 5:46 קישור ישיר

  The leading source for trustworthy and timely health and medical news and information.

 6. Gail Valko 18 ינואר 2011 ב - 6:41 קישור ישיר

  Keep it up, nice job! Exactly what I required to know.

 7. pozycjonowanie 21 ינואר 2011 ב - 16:45 קישור ישיר

  email email I really like your blog. Thrust into the top issues in this subject. It seems to me that you have many wise words to say and not afraid to speak aloud their sentences. Keep up the invite to your blog pozycjonowanie stron

 8. darmowe sex filmy 21 ינואר 2011 ב - 22:00 קישור ישיר

  I am speechless. It is a excellent weblog and really engaging too. Great work! That’s not actually much coming from an beginner writer like me, nevertheless it’s all I may just say after diving into your posts. Great grammar and vocabulary. Not like different blogs. You in point of fact know what you?re speaking about too. Such a lot that you simply made me wish to discover more. Your weblog has turn into a stepping stone for me, my friend.

 9. Hollie Mirich 21 ינואר 2011 ב - 22:41 קישור ישיר

  This is great! I think reading this, I loved every word. Seriously, keep posting the good information, bloggers like myself need it.

 10. Monte Rittenour 30 ינואר 2011 ב - 20:23 קישור ישיר

  Nice post! This really helps me to find the answers to my question. Hoping that you will continue posting an article having a useful information. Thanks a lot!

 11. szkolenia dla firm 31 ינואר 2011 ב - 9:47 קישור ישיר

  Seo competition from Poland

 12. Online MLM Secrets 4 פברואר 2011 ב - 13:41 קישור ישיר

  Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to point out that I have got really appreciated reading your website posts.


השאירו תגובה