05 ספטמבר 2007 | 21:18 ~ 18 תגובות | תגובות פייסבוק

שבע תשיעיות

1.
פורום פילם קנו בפסטיבל ונציה את הסרט "The Nines" להפצה בישראל. זה סרטו הראשון כבמאי של התסריטאי ג'ון אוגוסט ("גו"). הסרט, שהופק במימון עצמאי של חבריו של אוגוסט, הוקרן בפסטיבל סאנדאנס. הוא יצא בסוף השבוע בניו יורק וזכה להצלחה מצומצמת נאה. מסקרן.

2.
סשה ברון כהן מתחיל לעבוד על "ברונו". זו הדמות השלישית מהתוכנית "דה עלי ג'י שואו" שמסובסבת לסרט משלה. אחרי הסרט הזה כהן יצטרך להתחיל להמציא דמויות חדשות.

3.
פסטיבל טלורייד ננעל אתמול. על פי "וראייטי" הסרטים שזכו לתשומת הלב הגדולה ביותר בפסטיבל הם "Redacted" של בריאן דה פלמה, "ג'ונו" של ג'ייסון רייטמן, "The Savages" של תמרה ג'נקינס (שיוקרן בחיפה), "Into the Wild" של שון פן, "מרגו בחתונה" של נח באומבך, "אני לא שם" של טוד היינס, "פעמון הצלילה והפרפר" של ג'וליאן שנאבל, "4 חודשים, 3 שבועות ויומיים" של כריסטיאן מונג'יו ו"ביקור התזמורת" של ערן קולירין. גם יוג'ין הרננדז מאינדי-ווייר מציין את "ביקור התזמורת" כאחד הסרטים היותר פופולריים השנה בפסטיבל היוקרתי.

4.
האקדמיה האירופית לקולנוע פירסמה רשימה של 42 סרטים מתוכה יבחרו 1,800 חבריה את המועמדים לפרס האקדמיה. בין 42 הסרטים יש גם ישראלי אחד: "ביקור התזמורת". המועמדויות הסופיות יפורסמו ב-3 בנובמבר, והזוכים יוכרזו ב-1 בדצמבר.

5.
ו"ביקור התזמורת" פעם אחרונה. ג'ונתן טורל הוא אחד העורכים בחברת הדי.וי.די הסינמטקית המשובחת "קריטריון". הוא ראה בטלורייד את "ביקור התזמורת". וכך הוא כתב בבלוגו:

It’s an Israeli film about an Egyptian band getting lost and spending the night in Israel. It was much lighter than most of what was playing, and I was very taken by it.

וב"הוליווד ריפורטר" מייקל רכטשאפן דיווח כך:

Among those titles receiving particularly enthusiastic response from audiences were Julian Schnabel's "The Diving Bell and the Butterfly" and Cristian Mungiu's "4 Months, 3 Weeks and 2 Days," both Cannes award-winners, as well as Sean Penn's "Into the Wild," Austrian filmmaker Stefan Ruzowitzky's "The Counterfeiters" and the animated "Persepolis," based on Marjane Satrapi's graphic novel about coming of age in Tehran under the rule of Ayatollah Khomeni.
Audiences were also unanimously charmed by Cannes crowd-pleaser "The Band's Visit," by Israeli filmmaker Eran Kolirin.

6.
ובמונטריאול: "נודל" של איילת מנחמי זכה בפרס מיוחד של חבר השופטים. הסרט, מוסרת יחצניתו, מכר בארץ כבר מאה אלף כרטיסים.

7.
25 שנים אחרי "טרון", ואחרי שכשלו כל הניסיונות לעשות לו רימייק או המשכון, קם סטיב ליסברגר, האנימטור-שהפך-איש-אפקטים-שהפך-לבמאי שהקדים את זמנו, והחליט שהגיע הזמן לביים סרט חדש.

18 תגובות ל - “שבע תשיעיות”

 1. jouissance 5 ספטמבר 2007 ב - 23:05 קישור ישיר

  קריטריון באמת חברה משובחת. לא רק שהם יודעים לבחור את הסרטים שלהם בקפדנות, הם גם עושים עבודה מופלאה בתמונה, בסאונד ובתוספות. הם גם המפיצים הקבועים של סרטיו של ווס אנדרסון ב-DVD. שווה לקנות את הסרטים של אנדרסון בגרסת קריטריון רק בשביל התמונות שאחיו אריק מצייר לכל עטיפה.
  חבל רק שהם לא מצאו עוד יוצר צעיר כמו ספייק ג'ונז, מישל גונדרי או סופיה קופולה לעשות את אותו הדיל.

 2. הפינגווין 5 ספטמבר 2007 ב - 23:44 קישור ישיר

  זה רשמי, כל חמשת המועמדים לפרס אופיר לסרט הטוב ביותר זכו בפרסים בפסטיבלים בינלאומיים.
  יותר מעניין: כל החמישה יוצאים לקולנוע לפני הטקס. נכון שכבר ציינו את זה בעבר, אבל צריך להדגיש עד כמה המצב הזה הוא חריג בתקוה שיהפוך בעתיד לנורמה.

 3. ליאור 6 ספטמבר 2007 ב - 7:34 קישור ישיר

  חבל רק שבשביל לקנות סרט של קריטריון צריך למכור כליה…

  מבצעים? הצחקתם אותם. אפילו אמזון הכל-יכולים מוכרים קריטריון במחיר מלא כבר שנים.

  אבל אין ספק, הם אלילי הסינפליה הביתית.

 4. רון 6 ספטמבר 2007 ב - 8:51 קישור ישיר

  רוה- סוף סוף קבלת קרדיט ב-nrg/
  שטרן חושף בידיעה הבוקר את המקור שלו למידע על ניתוח המין של יוצר מטריקס. (:

 5. ארנב 6 ספטמבר 2007 ב - 8:56 קישור ישיר

  בעניין "The Nines" (התשעיות?): לג'ון אוגוסט יש בלוג (www.johnaugust.com). אני קורא בו לפעמים וחוץ מזה שהוא עוסק הרבה בתסריטאות ויש בו הרבה עצות לתסריטאים, הוא גם כותב בו המון על The Nines. לפני כמה שבועות הוא אפילו ערך תחרות בין הגולשים על עריכת טריילר לסרט…

 6. צמא לקולנוע אחר 6 ספטמבר 2007 ב - 12:18 קישור ישיר

  אוף טופיק
  יאיר,
  אני יודע שרשימות הם דבר מעיק אבל כקורא קבוע של הבלוג אני פוגש פה שוב ושוב בסרטים מהוללים שמעולם לא ראיתי ובמאים שמעולם לא הכרתי. ולכן תהיתי אם יש איזו תוכנית, נאמר לקראת השנה החדשה או סוכות או סתם לכבוד שעון החורף המתקרב לערוך איזו "רשימת סרטים מעולים/ חשובים לא מוכרים מכל הזמנים להדיוט שראה עד כה בעיקר סרטים מהוליווד". הייתי שמח להחכים.

 7. assafTV 6 ספטמבר 2007 ב - 12:59 קישור ישיר

  לפני כמה חודשים שאלו פה על הסרט Behind The Mask: The Rise Of Leslie Vernon ועניתי שהוא נרכש על ידי יס. ועכשיו גם יש תאריך: מוצ"ש הבא, ה-15/9 ב-01:36. יש גם שם בעברית: "האמת שמאחורי המסכה".

 8. okok4 6 ספטמבר 2007 ב - 18:11 קישור ישיר

  אם הייתי חבר בממשלת אוסטריה הייתי כבר עכשיו מתחיל לחשוב על דרך אסטרטגית להתמודד עם ברונו תוך הפקת לקחים מהתנהלות קזחסטן בפרשה הקודמת. האנטישמיות של בוראט אמנם צצה לה פה ושם, אך נבלעה בין שלל ביטויי הוולגריות. אצל ברונו אין כל כך שטח אפור. הוא אומר "אושוויץ" בכל משפט שני. הוא סטייליסט נאצי רפה שכל.

  יהיה שמייח.

 9. h.w. 6 ספטמבר 2007 ב - 21:01 קישור ישיר

  האם החדש של באומבך נקנה? איך היו הביקורות?.. הוא אחד היוצרים שהכי מסקרנים אותי כרגע…

 10. כבר לא יודע מי אני 6 ספטמבר 2007 ב - 21:22 קישור ישיר

  בצד.

  אחרי הקדמה שסיפרה לנו על השנה הנפלאה שעוברת על הקולנוע הישראלי וכל הבלה בלה בלה הזה שנלווה לאחרונה באופן אוטומטי לכל איזכור של קולנוע במקומותינו, הודיעו מ"קשת" כי איש השנה בקולנוע הישראלי הוא/היא…. אניה בוקשטיין.
  אז בשנה הנפלאה הזו אשת השנה בקולנוע הישראלי היא אניה בוקשטיין.
  די ברור שבסוף הטקס המשמים הזה הם יודיעו שם שאיש השנה בפוליטיקה הוא הנהג של אולמרט.

 11. הפינגווין 6 ספטמבר 2007 ב - 21:54 קישור ישיר

  טקס אנשי השנה רלוונטי בערך כמו קמפיין נגד אלימות בדרבי התל אביבי. כל חמשת המועמדים הם שחקנים ושלושה מהם (בוקשטיין/כהן/זייד) מוכרים היטב לצופי הטלנובלות*. זו תכנית בידור ולא יותר, את ההכרעות הבאמת ענייניות (בערבון מוגבל) אפשר להשאיר לפרסי אופיר ולפסטיבל חיפה.

  *מבלי לזלזל באיכותם כשחקנים.

 12. אורי 1 6 ספטמבר 2007 ב - 23:31 קישור ישיר

  ודווקא אני חושב שבוקשטיין ראויה לפרס הזה וכמו שכתבתי בעבר גם לפרס אופיר על "הסודות". אז נכון שבטח רוב המצביעים לא ראו את רוב הסרטים [אפילו גל זייד בעצמו אמר לקראת הטקס שאנשים רבים בכלל לא יודעים מי הוא], אבל הדמות שהיא גילמה ב"הסודות" נשארה איתי אחרי הצפייה יותר מאשר הדמויות האחרות. וחוץ מזה היא באמת שחקנית מוכשרת [בת 25 ומועמדת השנה לפרס אופיר כבר בפעם השלישית] שגם באמת עבדה השנה הרבה – "הסודות","תנועה מגונה","השיר שלנו", "הבורר" ו"מסכים" – ותמיד עושה עבודה טובה.

 13. הפינגווין 7 ספטמבר 2007 ב - 0:31 קישור ישיר

  הייתי מנחש שזה פחות המשחק של אניה בוקשטיין ב"הסודות" שמשך קולות ויותר ההצלחה המסחרית של הסרט והעובדה שהיא צברה מעריצים דרך הטלויזיה.

 14. א"ש 7 ספטמבר 2007 ב - 1:05 קישור ישיר

  למגיב מתגובה 6 –
  תנסה את רשימת ה"great movies" של רוג'ר איברט. פרוייקט בן 10 שנים של ביקורות רחבות אופקים על סרטים מעולים מכל הזמנים ומכל השפות, עזר לי מאוד בתחילת הדרך כדי להשלים את כל הפערים בהשכלה הקולנועית. כל שבועיים הוא כותב על סרט נוסף, אבל לצערי בגלל המחלה שלו הוא לקח הפסקה ארוכה שרק לאחרונה הוא התאושש ממנה.
  http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/section?category=REVIEWS08

  אפשרות נוספת אבל פחות אפקטיבית היא פשוט לעבור על הקטלוג של קריטריון:
  http://www.criterion.com/asp/

 15. איתי 7 ספטמבר 2007 ב - 15:37 קישור ישיר

  ויש גם מקבץ של רשימות אלף סרטים גדולים של האתר "הם יורים גם בסרטים": http://www.theyshootpictures.com/gf1000.htm

 16. צמא לקולנוע אחר 8 ספטמבר 2007 ב - 3:02 קישור ישיר

  א"ש ואיתי – תודה.

 17. Ferry pour la Grece 28 ינואר 2011 ב - 0:52 קישור ישיר

  Thanks man. It was fun hearing

 18. Hot Deals 28 ינואר 2011 ב - 3:35 קישור ישיר

  I'm also writing to make you be aware of what a useful discovery our girl found checking your site. She mastered several details, with the inclusion of how it is like to have a wonderful teaching heart to let many more smoothly fully understand several very confusing things. You truly exceeded visitors' desires. I appreciate you for producing those effective, trustworthy, educational as well as easy tips on your topic to Lizeth.


השאירו תגובה