07 נובמבר 2011 | 13:00 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

שפת הסתרים של בתי הקולנוע

זה לקח שכולנו צריכים ללמוד: לפעמים צריך להיזהר שהז'רגון הפנימי של מקום העבודה שלנו לא יזלוג החוצה לפרסומים הפומביים, כי מה שלנו נראה ברור מאליו יראה סתום לחלוטין למי שאינו בקיא בטרמינולוגיה ובקצרנות של בעלי המקצוע. Case in point: ביום חמישי בערב, בתור לקופות ברב חן דיזנגוף, התלבט הזוג שלפני לאיזה סרט ללכת. האשה שמעה על "עולם הזמן", אבל הגבר לא התפעל מהתקציר שהיא סיפקה לו. ואז הוא שאל אותה: "מה זה 'טין-תלת-אן'"? והיא לא ידעה לענות לו. זה מה שהם קראו על הלוח האלקטרוני מעל הקופות:

 

 

===============

 

אפרופו "טין-תלת-אן": לסרט הזה אין זכר ברשימת הסרטים הנצפים בסוף השבוע האחרון בארץ. הסרטים הכי נצפים ביס פלאנט (על פי אפליקציית האייפון של הרשת) הם (לפי סדר יורד): "עולם הזמן", "מיליארד סיבות לשוד", "ג'וני אינגליש 2", "דרייב" ו"פריחה מאוחרת". "פריחה מאוחרת"?! וואט דה פאק. ובראבו לסרטי שפירא, שני סרטים שלהם בחמישיה המבוקשת ("דרייב" ו"פריחה"). הסרטים הכי נצפים בסינמה סיטי (על פי אתר האינטרנט של הרשת) הם: "מיליארד סיבות לשוד", "עולם הזמן", "ג'וני אינגליש 2", "התפשטות" ו"דרייב". אין זכר ל"טין טין" לא כאן ולא שם.

 

===============

 

אפרופו סרטי שפירא: שמתם לב שאת "דרייב" שלהם הם בכלל לא שיבצו בקולנוע דיזנגוף, הקולנוע שבבעלותם, אלא בקולנוע גת? זו הודאה צלולה וברורה מאת בעלי הבית שאומרת לכם שזה לא בית קולנוע שמתאים לסרטים הפונים לקהל צעיר, אלא רק לקהל מבוגר. תזכרו את זה בפעם הבאה שתרצו להפיץ שם סרט ישראלי.

נושאים: בשוטף

8 תגובות ל - “שפת הסתרים של בתי הקולנוע”

 1. ברק 7 נובמבר 2011 ב - 13:31 קישור ישיר

  1. עבור אלא שאינם בתעשיה, מה זה ה-"אנ" ב"טין תלת אנ" ? אנימציה?
  2. אני ממש לא בטוח ש"דרייב" זה סרט לקהל צעיר. להיפך, דרייב זה סרט רק לקהל מבוגר. קהל צעיר ממש לא יהנה ממנו.
  בארה"ב אישה צעירה הגישה תביעה כנגד מפיצי הסרט בגין הטעיה, כי לפי הטריילר היא חשבה שזה סרט כמו 'מהיר ועצבני'… http://gawker.com/5847970/woman-files-lawsuit-over-misleading-trailer-for-drive

 2. פרנק 7 נובמבר 2011 ב - 13:52 קישור ישיר

  היינו בטיןטין ב-יס פלאנט, יום שישי, הצגת חצות. האולם היה כמעט ריק. האמת היא שכשעקבתי אחרי התמלאות האולם באתר, הופתעתי שהאולם לא מתמלא. אולי צריך להאשים את מערך יחסי הציבור?

  גם אני, אגב, ממש לא התלהבתי מהסרט. לכן גם לא אכפת לי כל כך שהוא לא מצליח (לפחות כאן).

 3. אלרון 7 נובמבר 2011 ב - 15:36 קישור ישיר

  מי שממשיך להציג סרטים בקולנוע דיזנגוף הוא פושע. צריך לשרוף את הקולנוע הזה. אם היו מקרינים שם את דרייב היו פורצות מהומות בעיר

 4. איציק 7 נובמבר 2011 ב - 16:02 קישור ישיר

  אני דווקה חושב שלקונוע דיזנגוף יש אוירה [תרתי..] חבל רק שהסרטים שם לא משהוא.

 5. X 7 נובמבר 2011 ב - 19:00 קישור ישיר

  1. קולנוע דיזנגוף לא לקהל צעיר אבל דווקא שם מוקרנים כרגע "ידידים פלוס" "חיים בהחלפה" ועוד איזה סרט נעורים עם ההוא מ"אחת שיודעת".
  לעומת זאת, גם ל"גת" באו בשבת אחר הצהרים כמה קשישות חביבות שלא סבלו מהסרט כלל.
  2. התמונה מזכירה לי את הלוח של קולנוע "לב" לפני שנה. הוקרן שם "פעם הייתי", שכנראה היה מוגבל מגיל 14. מה שנכתב בלוח היה "פעם הייתי מוגבל".

 6. עופר ליברגל 7 נובמבר 2011 ב - 19:54 קישור ישיר

  יכול להיות שההצבה של "דרייב" בקולנוע גת אומרת גם משהו אחר: "דיזנגוף" הוא לא בית קולנוע מתאים לסרטים שצריך לראות על מסך גדול ועם סאונד טוב. הוא לא מספק תנאי צפייה שמאפשרים לחוות את "דרייב" בצורה נאותה.

 7. ניר נ. 7 נובמבר 2011 ב - 21:36 קישור ישיר

  X- קרעת אותי עכשיו.

 8. אלעד 8 נובמבר 2011 ב - 12:55 קישור ישיר

  ברק – אנ => "אנגלית"


השאירו תגובה