01 דצמבר 2007 | 09:22 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

מה בדיוק ג'פרי קצנברג ויורם גלובוס מתכננים?

גם ג'פרי קצנברג ביקר השבוע בישראל והתראיין לגון בן ארי ב"7 לילות" שם הוא פרש את חזון התלת מימד שלו – החל מ-2009 כל סרטי האנימציה של דרימוורקס יהיו בתלת מימד. מה שמעלה את השאלה: איפה יוקרנו כל הסרטים האלה בישראל? התשובות המפתיעות בטקסט שצירפתי כבוקסה לראיון:פורסם ב"7 לילות", 30.11.2007כשג'פרי קצנברג מדבר, אני הייתי מקשיב למה שהוא אומר. גם כי אם הוא אומר את זה יש סיכוי שהוא בדק את העסק לעומק, וגם כי הוא מסוג האנשים שמילים שלו יכולות לשנע תעשיות שלמות. כמפיק קצנברג חתום על לא מעט פלופים, אבל כמוגול, כמנהל אולפן, הוא אחד מאנשי העסקים החדים והממולחים ביותר: תחילה בפרמאונט, אחר כך בדיסני וכעת בדרימוורקס. למעשה, כשאולפני פרמאונט קנו את דרימוורקס בשנה האחרונה התוצאה היתה הפוכה ממה שכולם ציפו: סרטי דרימוורקס הניבו לפרמאונט השנה את רוב מיליארד הדולר בהכנסות עולמיות. "שרק השלישי", "רובוטריקים", "מחליקים אותה" ו"כוורת בסרט", ארבעה מעשרים הסרטים הכי קופתיים של 2007 באמריקה, הם הפקות של דרימוורקס.


עכשיו קצנברג, גפן וספילברג חושבים שבשביל כמות הכסף שהם הכניסו לאולפן הם מקבלים בחזרה מעט מדי – כסף, כבוד ועצמאות. בחודש האחרון עיתונות הבידור האמריקאית עוקבת – תחת מטר הכחשות כבד – אחר מה שמסתמן כסיפור גירושים מועדים. דרימוורקס ינסו להשתחרר מהחוזה שהם חתמו עם פרמאונט. ולסיפור הזה יש שני סופים אפשריים: פרידה, ובמקרה כזה אולי חתימה על חוזה מיזוג עם יוניברסל (האולפן בו צמח ספילברג) או מהפך. אם סאמנר רדסטון, בעל הבית של תאגיד ויאקום שבבעלותו אולפני פראמאונט, יבין שדרימוורקס היא כרגע הנכס המניב ביותר שלו, הוא יעיף מכסא היו"ר את בראד גריי יושיב במקומו את קצנברג (או את נינה ג'ייקובסון, שביקרה בישראל לפני שבועיים) ולמעשה מה שיקרה הוא שדרימוורקס הצעירה והעצמאית השתלטה על פרמאונט הוותיקה והמבוססת.


ועכשיו קצנברג מדבר רק על תלת מימד. זה כל מה שמעסיק אותו. נשמע משונה, אבל – כאמור – אני חושב שצריך להקשיב לו. עד שיוכח אחרת, ועד שעסקיו יקרסו נדמה לי שהוא יודע דברים שאנחנו לא יודעים. אם הוא אומר שב-2009 סרטי תלת מימד זה מה שהולך, רוצו לקנות מניות של חברות תלת מימד. אני, מצידי, מסתכל סביב ושואל, "איפה לכל הרוחות הוא יקרין את סרטי התלת מימד האלה מחוץ לארצות הברית?" ואני מתקשה למצוא תשובה. "חיזרים נגד מפלצות" סרט האנימציה בתלת מימד הראשון של אולפני דרימוורקס ייצא במרץ 2009, עוד פחות משנה וחצי, ובישראל הוא יוקרן ב… שלושה מסכים? בקרית ביאליק, ראשון לציון ובאר שבע? וזהו? אני מברר עם ג.ג האם רשת בתי הקולנוע שלהם עומדת בפני המרה להקרנת תלת מימד דיגיטלית בעתיד הקרוב. התשובה שאני מקבל: "כרגע לחברת גלובוסמקס אין כל תכניות ותכנונים לגבי התקנת מקרני 3D באולמות הקולנוע השונים". אני שואל את רשת תיאטראות ישראל האם הם עומדים לעבור להקרנות תלת מימד דיגיטליות באולמות החדשים שהם בונים ומקבל תשובה מיסתורית: "אנחנו לומדים את הנושא ולא מפרטים את התכניות כרגע".


אבל רגע, נפלטה לקצנברג כותרת בראיון: הוא דיבר עם יורם גלובוס (שבבעלותו חברת ההפצה המייצגת את דרימוורקס בישראל) שהבטיח לו שהוא עולה על סיפון התלת מימד. הממ… מעניין מה הבטיח לו קצנברג בתמורה? הרי זה מה שיפיל או ירומם את שוק התלת מימד העולמי: האם יצליחו בעלי בתי הקולנוע לסחוט מהאולפנים מימון של שדרוג האולמות, כדי שהסכום הזה – כ-120,000 דולר לאולם – לא יפול על בעלי רשתות הקולנוע. ואולי זו היתה מטרת בואו האמיתית של קצנברג ארצה: לוודא שעד מרץ יהיו בישראל לפחות 30 אולמות תלת מימד בהם יהיה אפשר להציג את "מפלצות נגד חיזרים" ב-2009 ואת ולפחות 50 אולמות כאלה בהם יהיה אפשר להציג את "שרק 4" ב-2010.

תגובה אחת ל - “מה בדיוק ג'פרי קצנברג ויורם גלובוס מתכננים?”

  1. סטיבי 1 דצמבר 2007 ב - 9:24 קישור ישיר

    עוד עופטופיק:
    איבל קניבל מת!


השאירו תגובה