08 דצמבר 2007 | 16:05 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

סופרים עד עשר

ג'פרי וולס פרסם את רשימת סרטי השנה שלו. במקום הראשון "זודיאק" של דיוויד פינצ'ר. במקום השני: "ארץ קשוחה" של האחים כהן. במקום השלישי: "קונטרול" של אנטון קורבין. אם "קונטרול" היה יוצא ב-2007 בארץ אני הייתי משבץ אותו במקום הראשון ואת "זודיאק" במקום השני. הרשימה שלי תתפרסם ב-27 בדצמבר ב"פנאי פלוס", ויש בה רק שני סרטים שמופיעים גם ברשימה של וולס, ולא בגלל פערים בטעם, אלא בגלל פערים בתאריכי הפצה.
וזו בעצם המסקנה הכי מבאסת מקריאת הרשימה: מבין עשר סרטי השנה של וולס, רק שלושה יצאו בישראל השנה. השאר – אלה שלא יגנזו – ייצאו ב-2008. רק חמישה מתוך 16 הסרטים שהוא מזכיר, כולל ציונים לשבח, הוקרנו בארץ ("זודיאק", "זהות אבודה", "בעמק האלה", "אמריקן גנגסטר", "פירצה"). כלומר שהרשימה שלו מהיום תיראה כמו רשימת סרטי השנה ב-2008 של המבקרים בישראל. אותי זה מדכא.

=========

קריס טייפלי מדווח שההקרנה של "קונטרול" לגילדת השחקנים – הנציגות הכי גדולה מבין מצביעי האוסקר – היתה הפגנת אהבה עצומה לסרט ולסם ריילי, המגלם את איאן קרטיס.

=========

צפו בעשר הדקות הראשונות של "Walk Hard: The Dewey Cox Story", שיתוף הפעולה השני של ג'ייק קסדן וג'אד אפאטו.

=========

ניקי פינק מדווחת מהיום השמיני למו"מ בין האולפנים לתסריטאים: העסק קרוב לפיצוץ. נציגי האולפנים נטשו את שולחן המו"מ. המצב נראה עגום.

=======

אתם כבר במצב רוח לאוסקר? כי הנה זה מתחיל. מחר (ראשון): פרסי המבקרים של בוסטון ולוס אנג'לס. ביום שני: פרסי המבקרים של ניו יורק. ביום שלישי: פרסי המבקרים המשדרים בטלוויזיה. ביום רביעי: פרסי המבקרים של שיקגו. וביום חמישי: המועמדויות לגלובוס הזהב.

4 תגובות ל - “סופרים עד עשר”

 1. ליר 8 דצמבר 2007 ב - 22:55 קישור ישיר

  יאיר, אתה יודע להגיד מתי Control ייצא בארץ?

 2. אורון 9 דצמבר 2007 ב - 0:34 קישור ישיר

  טוב, אני עושה השלמות סינמסקופ של ארבעה ימים, והפוסט הזה מצויין כדי להפנות את כולם לכתובת שבניק-לינק שלי. אני אשאר איתו בזמן הקרוב כדי שכל מי שרוצה להשתתף ולבחור את עשרת סרטי השנה שלו, יוכל לעשות כן.

  עד שיאיר יפרסם את סרטי השנה שלו בסוף החודש (או לפני אם הוא יישבר), יש כאן המון אנשים שמעניינת אותי מאוד הרשימה שלהם. ועד שייפתח פוסט בנושא אתחיל אני, עם הרשימה שעשיתי לעכבר:
  10. דרך אדומה
  9. אבק כוכבים
  8. זהות אבודה
  7. הדייט שתקע אותי + סופרבאד
  6. מדוזות
  5. 300
  4. רטטוי
  3. חיים של אחרים
  2. המבוך של פאן
  1. יוקרה

  ("Hot Fuzz" ו"המארח", למשל, נפסלים טכנית לצערי).
  ומהי העשירייה שלכם?

 3. דרורית 9 דצמבר 2007 ב - 13:57 קישור ישיר

  מקדימה ואומרת שבשל אילוצים אישיים הרבה סרטים שרציתי לראות השנה לא ראיתי. אז אין לי אפילו עשיריה יש לי שמיניה….
  1. חיים של אחרים
  2. הדייט שתקע אותי
  3. רטטוי
  4. הירספריי
  5. יוקרה
  6. נודל
  7. אושן 13
  8. אל הים השחור

 4. אורי 1 9 דצמבר 2007 ב - 17:36 קישור ישיר

  קבלו הימור נועז: לדעתי, "יהיה דם", החדש של פול תומס אנדרסון יקבל מועמדות בודדת לגלובוס הזהב – לשחקן דניאל דה לואיס.


השאירו תגובה