10 פברואר 2008 | 11:00 ~ 9 תגובות | תגובות פייסבוק

זו ארץ זו

עוד שבועיים האוסקרים

האחים כהן ודיאבלו קודי זכו הלילה בפרסי גילדת התסריטאים. הם על התסריט המעובד ל"לא ארץ לזקנים", והיא על התסריט המקורי של "ג'ונו".

באתר הרשמי של "לא ארץ לזקנים" תמצאו תיעוד של פאנל שערכו האחים כהן עם אנשי הצוות שעבדו איתם. ראשון הוא הצלם, רוג'ר דיקינס. ואז יש גם את אנשי הסאונד והעיצוב. ספייק ג'ונז מנחה. (מומלץ לצפייה רק למי שכבר ראה את הסרט).

ובצורה תמציתית יותר: "וראייטי" מארחים קטעי וידיאו משלבים שונים של תהליך עיצוב הסאונד של סצינת בית המלון מ"לא ארץ לזקנים" עם פרשנות של עורך הסאונד סקיפ ליבסי על העבודה, משלב ההקלטה על הסט ועד המיקס הסופי.

ובמסגרת מחווה לסרטיו של סטיבן ספילברג, חאווייר בארדם – הלא הוא אנטון שיגור האימתני – מספר על אהבתו ל"אי.טי".

=========

"ניו יורק מגזין" משבח את עבודת הווידיאו בת 18 הדקות של גיא בן-נר (הבן של איציק), "Stealing Beauty", המוצגת בגלריה ניורקית. הבלוג של העיתון מציג קטע בן שלוש דקות מהווידיאו, שצולם בחנויות איקאה ברחבי העולם.

=========

"ביקור התזמורת" יצא ביום שישי באמריקה והביקורות שם אוהדות.

=========

אן תומפסון עם פרופיל של מארק ג'ונסון, ועל הדרך שעשה מהפרטנר של בארי לווינסון ועד הפקת "נרניה", ובדרך ניסיונותיו לבצע מהפכה באופן בו סרטים זרים מועמדים לאוסקר.
למה אנשים רוצים להיות חברים בוועדה הבוחרת את הסרטים הזרים? ג'ונסון משיב: "כי בעבר הסרטים הזרים היו המקום היחיד בהם אפשר היה לראות עירום על המסך".

==========

ולקינוח: 10 דקות מתוך "זה ייגמר בדם".

נושאים: אוסקר 2007

9 תגובות ל - “זו ארץ זו”

 1. דרורית 10 פברואר 2008 ב - 12:43 קישור ישיר

  א. לא הבנתי האם הסתיימה השביתה או לא?
  ב. אחת התגובות האחרונות שלי לפוסט הקודם מזכירות את דודו גבע זצ"ל. כותרת הפוסט שלך מזכירה לי כמובן את zoo ארץ zoo. דודו גבע נפטר בפתאומיות מחרידה בפברואר לפני שלוש שנים, כמעט to this day. (כמובן, אופטופיק מוחלט).

 2. אלברט 10 פברואר 2008 ב - 13:09 קישור ישיר

  זה רשמי, השביתה הסתיימה!

  WGAE ו-WGAW הצביעו היום בעד ההסכם ובעד סיום השביתה. על פי הערכות, התסריטאים יחזרו לעבודה בשלישי או רביעי.

  SATURDAY 9:00 PM: I've received word from inside the Shrine Auditorium meeting that the WGA West membership seemed "very positive" about resolving the writers strike as soon as possible and accepting the deal negotiated by the guild leadership with the Hollywood moguls. A writer attendee just left the confab and told me: "There was cheering for everything and standing ovation after standing ovation for all the leadership, especially Patric Verrone and Dave Young. Patric said the strike would be lifted 48 hours after the WGA boards meet Sunday to recommend the contract, but it was very unclear exactly what day we all go back to work. He said we would go back to work in 48 hours after the deal is recommended, so that may be Tuesday or Wednesday, and then the membership vote would be taken 10 days later. There is no question in my mind that because of the atmosphere in that room this strike will be called off. There is no gearing for a fight. It's over."

  http://www.deadlinehollywooddaily.com/

 3. רני 10 פברואר 2008 ב - 14:18 קישור ישיר

  על פי "הארץ" מהבוקר התסריטאים הגיעו להסכם זמני שיאפשר את קיום טקס חלוקת פרסי האוסקר וגם חזרה להפקה של סדרות טלוויזיה. אין לי מושג מה המשמעות של זמני בהקשר הזה.

 4. יוני 10 פברואר 2008 ב - 16:03 קישור ישיר

  אני עד היום לא מבין למה אנשים משתמשים ב-metacritic ש- Rottentomatoes הרבה יותר טוב.

 5. אבינתן 10 פברואר 2008 ב - 17:22 קישור ישיר

  אני מאוד מקווה שהמפיצים של "ביקור התזמורת" דאגו לכותרות גם בקטעים בהם השפה המדוברת היא אנגלית. בארה"ב יש כשלושים מיליון אמריקאים עם ירידה (קלה עד משמעותית)בשמיעה…קהל פוטנציאלי אמיתי ורעב. בארה"ב, ככל שהדבר נוגע לסרטים דוברי אנגלית- יש מספר מצומצם של בתי קולנוע המציגים סרטים אלה עם כותרות אנגלית עבור ציבור כבדי השמיעה.

  בהקשר זה מעניין אם "ללכת על המים" הוקרן בארה"ב עם כותרות לכל אורכו או רק בקטעים בהם השפה לא היתה אנגלית? בארץ אגב, לא היו כותרות בקטעים בהם השפה המדוברת היתה עברית. מצער ביותר.

  בארץ המצב השתפר מאוד, יש יותר מודעות לנושא תודות לארגון "בקול"(ארגון כבדי שמיעה) כמעט כל סרט ישראלי חדש שיוצא נושא כותרות-לפחות בחלק מהעותקים.

 6. ביצה קשה 10 פברואר 2008 ב - 19:43 קישור ישיר

  אין אוף טופיק: על מה ולמה טומי לי-ג'ונס מועמד לאוסקר?

 7. סטיבי 10 פברואר 2008 ב - 23:52 קישור ישיר

  יש תוצאות לא מפתיעות (ברובן) ל-BAFTAS. "כפרה" ו"זוהי אנגליה" זכו בפרסים לסרט.

 8. שירית 11 פברואר 2008 ב - 1:28 קישור ישיר

  ב- BAFTA

  שחקן משנה – חוויאר ברדאם
  שחקנית משנה – טילדה סווינטון
  שחקן ראשי – דניאל דיי לואיס
  שחקנית ראשית – מריון קוטילר
  במאי – האחים כהן
  סרט – כפרה
  סרט אנגלי – זוהי אנגליה

  הייתי אומרת שיש כאן מספר הפתעות.. הזכיה של טילדה סווינטון ואפילו הזכיה של מריון קוטילר..

  דרך אגב, אנתוני הופקינס זכה בפרס ה- fellowship of the academy זה בעצם פרס על מפעל חיים (שבדרך הוענק לענקיים כגון סר לורנס אוליבייה וצ'רלי צ'פליו) והוא נתן נאום נפלא ומרגש.

 9. ענבל קידר 12 פברואר 2008 ב - 15:58 קישור ישיר

  אם מישהו הסתקרן משלוש הדקות מהעבודה של גיא בן-נר ורוצה לראות את כולה, לצד עבודת וידיאו נוספת שלו והסברים ממישהו שמתמצא בווידיאו ארט: הערב בשמונה יש הקרנה בקלישר עם הקדמה של בעז ארד http://www.telavivcity.com/EDisplay.asp?EventCode=7755


השאירו תגובה