13 פברואר 2008 | 09:04 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

חוזרים לכתוב

זהו. הסתיימה שביתת התסריטאים. למרות שכלי תקשורת רבים רצו לחגוג את סיומה כבר ביום ראשון, היא הגיעה לקיצה באופן רשמי רק אתמול בערב כשחברי גילדת התסריטאים נקראו להצביע להפסקת השביתה. בימים האחרונים נשמעו בטוקבקים באתרים שונים (למשל, אצל ניקי פינק) קריאות לוחמניות מצד תסריטאים מתוסכלים שמביעים אכזבה מההסכם שהושג ושקראו להמשך השביתה. בסופה של ספירת הקולות התברר שהטוקבקיסטים האגרסיביים מהווים 7.5 אחוז מכלל התסריטאים וסיום השביתה אושר ברוב של 92.5 אחוז.
הנה הידיעה ב"וראייטי".
והנה ניקי פינק מסכמת במילים ובתמונות.

אין ספק שניקי פינק הפכה לאחד מסמלי המאבק הזה, והיתה אחת הבודדות שסיקרה את השביתה באופן הכי אינטנסיבי. היא גם דיווחה שוב ושוב איך היא נרדמה על המקלדת באמצע דיווח לילי. פינק, חולת סוכרת הנזקקת לזריקות אינסולין יומיות, שילמה על האינטנסיביות הזאת גם מחיר בריאותי. בשבועות האחרונים דיווחיה הופסקו לפחות פעם בשבוע בגלל בעיות בריאות שונות, בשבועיים האחרונים זו שפעת שהתפתחה לברונכיטיס. תסריטאי דיוויד לטרמן כבר הכניסו איזכור למערכון בתוכנית ובבלוג שלהם ערכו טבלה המתארת את מצב המו"מ בין האולפנים לתסריטאים כפי שהוא משתקף בצבע הליחה של פינק. זה הגיע לשיא במסיבה שערך הסניף הניו יורקי של גילדת התסריטאים בשבת, אז עלתה הקומיקאית רייצ'ל דראץ' לבמה עטופה חלוק ומשתעלת, כשהיא מגלמת את דמותה של פינק. סת מאייר, התסריטאי הראשי של "סאטרדיי נייט לייב" אמר לה: "ניקי, קראנו לך לבמה כדי להודיע לך שמרגע זה אנחנו לעולם לא נכנסים יותר לאתר שלך". דיווח על המסיבה ההיא ושלל אנקדוטיה ב"לוס אנג'לס טיימס".
וכך כתבתי על פינק ביום הרביעי לשביתה:

ובתחום בלוגי הקולנוע: אין לי מושג איך זה מתבטא מבחינה מספרית אבל יש לי תחושה ששביתת התסריטאים הזאת הופכת את ניקי פינק לכוכבת הבלוגרים בהוליווד. הדיווח שלה פשוט פנומנלי בעיני. נדמה שזה המקום הראשון אליו מגיעים התסריטאים והטייקונים כדי להתעדכן מה קורה היום בחזית השביתה.

ג'ון אוגוסט חוזר לעבודה.

זוכרים? כל השביתה הזאת התחילה כאן, לפני שלושה חודשים ושמונה ימים.

וזה המשיך כך.

ועכשיו לפרק הבא: החוזה של איגודי השחקנים (יש שני איגודים) עם האולפנים מסתיים ב-30 ביוני ועכשיו יצטרכו הצדדים האלה להיכנס למשא ומתן, שינסה להשיג חוזה אפילו טוב יותר מזה שהשיגו התסריטאים והבמאים. על פי החוזה החדש של התסריטאים, אם השחקנים יצליחו להשיג תנאים טובים יותר בכל הנוגע לתמלוגים, תנאי התסריטאים
אוטומטית משתווים להם. האמונה הרווחת היא שעכשיו אחרי שהושגו חוזים מחודשים גם לבמאים וגם לתסריטאים, אין הרבה סיכוי שהשחקנים ישבתו ב-1 ביולי אם המו"מ לא יסתיים. אבל מי יודע.
ובכל מקרה, החוזים של הבמאים והתסריטאים נחתמו רק לתקופה של שלוש שנים, עד 2011, בניגוד לחוזים של חמש, שבע או שמונה שנים שנחתמו במו"מים קודמים. כך שהתגית "שביתת התסריטאים" מראש הפוסט הזה, שהתנוססה כבר על 33 פוסטים בשלושת החודשים האחרונים, יוצאת למנוחה של שלוש שנים בלבד.

נושאים: The Daily Show

תגובה אחת ל - “חוזרים לכתוב”

  1. דרורית 13 פברואר 2008 ב - 11:47 קישור ישיר

    אופטופיק – נפטר רון לויט, הכותב של "נשואים עם ילדים" (וגם happy days ו laverne and shirley).


השאירו תגובה