15 מאי 2012 | 20:20 ~ 16 תגובות | תגובות פייסבוק

"הנותנת" פורצת?

משהו מעניין מאוד קורה בבלוג בימים האחרונים: כמות הכניסות לבלוג זינקה, לעיתים אף הוכפלה, והכל בגלל כמות עצומה של חיפושים בגוגל אחרת "הנותנת" ו"הגר בן אשר" ו"הנותנת סרט לצפייה ישירה". רובם מגיעים הישר לפוסט הזה המאפשר צפייה במעין טיזר ל"הנותנת" שעלה כאן לפני שנה (ומן הסתם מבאס לאללה את כל מי שחיפש את הנ"ל וציפה למצוא את בן-אשר בעירום).

 

האם כל הזינוק הזה קרה בעקבות הכתבה על בן-אשר ב"7 ימים" בסוף השבוע, שם תיאר אלון הדר את הסרט כאחד הפרובוקטיבים שנעשו בישראל? יתכן. אבל לא משנה מה, מדד הגוגל מראה לי שגולשי האינטרנט שמעו על הסרט והם מחפשים אותו בלהיטות. יצירת מודעות לסרט חדש היא עניין קשה מאין כמוהו, והעובדה שיש פתאום התעוררות לגבי "הנותנת" היא לא עניין של מה בכך. היא גם מבהירה שלא משנה באיזו שנה אנחנו, סקס עדיין מוכר בארץ. או לפחות מדרבן.

 

בעבר, ראיתי התאמה מופלאה בין רמת העניין שיש לסרט במנועי החיפוש ובין הצלחתו בקופות. ואם עד אתמול חשבתי שעם כל תעוזתו של "הנותנת" ויופיו הקולנועי, עמימותו העלילתית וניכורו הדרמטי יהפכו את הפוטנציאל הקופתי שלו למצומצם עד זעום, פתאום תהיתי האם ההבטחה לפרובוקציה ששיגרה את כל הגולשים הישר לבלוגי (ומן הסתם אלפים נוספים לאתרים אחרים) תיתרגם גם למכירת כרטיסים, או שהם פשוט יישבו ויחכו עד שהסרט יהיה זמין לצפיה פיראטית באינטרנט.

 

"הנותנת" עולה מחרתיים. ואני תוהה האם אנשי "ההתחלפות" לא טעו (מבחינה מסחרית/שיווקית) בכך שהסתירו בקמפיין שלהם את סצינות הסקס הדי נועזות שיש בו.

נושאים: בשוטף

16 תגובות ל - “"הנותנת" פורצת?”

 1. איריסע 15 מאי 2012 ב - 20:50 קישור ישיר

  עוד לא ראיתי את הסרט, אבל אני חושבת שהשם שלו מזעזע. לא כי אני איזו חסודה או משהו כזה, זה פשוט לא יודעת… אבל זה בטח לגמרי בכוונה. (וכן, אני יודעת שבאנגלית קוראים לו The Slut אז מן הסתם לקרוא לסרט הזונה או הפרוצה זה עוד יותר גרוע).

  • אלי 17 מאי 2012 ב - 20:32 קישור ישיר

   איריסע – אני קורא את התגובות שלך פה בבלוג כבר הרבה זמן ואם זה עוד לא ברור לך, אז כן – את חסודה. מאד.

 2. שאול דישי 15 מאי 2012 ב - 20:50 קישור ישיר

  רוה (צמא תמיד) אל תטעה את קוראייך – סצינות הסקס (קיימות שתיים ב"בבתחלפות") אינן נועזות במיוחד על פי אמות המידה המוכרות לי (שום דבר הדומה למה שהיה ב"חתונה מאוחרת" למשל). – למה לתת מצג שיכול לאכזב את חרמניי וחרמניות המסך העברי?! – ב"הנותנת" יש מעט יותר סקס ויזואלי, מה עוד שגם השם אומר זאת, והסרט 'מקיים' זאת לפחות על פי נושאו והמתרחש בו במערכות היחסים של הגיבורה שלו על המסך.
  (ב ה צ ל ח ה !!!)

 3. (יובל) 15 מאי 2012 ב - 21:14 קישור ישיר

  אין פחות סקסי מהסקס בסרט הזה

 4. סטיבי 15 מאי 2012 ב - 23:40 קישור ישיר

  רוה, מה אתה אומר על הגבלות הגיל (לדעתי, המגוחכות בנפרד ובהשוואה זו לזו) שניתנו ל"הנותנת" ול"הסיפור של יוסי"?

 5. ניר 16 מאי 2012 ב - 0:22 קישור ישיר

  לדישי.
  לפי הבלוג שך אתה קולנוען,תסריטאי, משורר, צלם, מומחה לקארטה, טרובאדור, דמוקרט, לוחם ומה לא. שכחת להוסיף שם שאתה גם מומחה לסקס. תעדכן בבקשה.

  • שאול דישי 16 מאי 2012 ב - 6:47 קישור ישיר

   אני מומחה לדיוק ומתנגד חריף לכל אמצעי של הסחת הדעת מן העיקר. לגבי הנ"ל – הקול נכון למעט הקארטה. לגבי רוה – הוא לא מתאפק מהרצון לנסות להטות את כיוון התנועה של הצופים אל האולמות. עם כל הרצון הטוב: בהתחלפות היו נוכחים באולם בו הייתי בסינמה סיטי 8 צופים בלבד, ובזה שהיה אחד מידידי – צופה יחיד אחד. אם תיראה את שני הסרטים תיראה שהסקס הןיזואלי שבהם איננו מרכיב חזותי שיכול להוות מקור משיכה לקהל שמתעניין בסקס על המסך. תודה לך והמשך לעקוב על ועם הנכתב.

 6. נועם 16 מאי 2012 ב - 7:55 קישור ישיר

  מאד מעניין איך הקהל הישראלי יגיב לסרט המופלא הזה. אני חושב שהסקס בו הוא מורכב ולא מיני, ומי שיבוא לראות סצנות של "סקס קולנועי" יתאכזב. מה שכן, הוא יקבל חץ אל הלב ובעיטה אל הבטן. אי חושב שזה הסרט הכי טוב שעשו פה בשנים האחרונות.

  • ניק 16 מאי 2012 ב - 23:10 קישור ישיר

   התגובה הכי לא אמינה בהסטוריה

 7. אבגד 16 מאי 2012 ב - 7:56 קישור ישיר

  אני חייבת לומר שאי מאד מעריכה את הסרט הזה, וגם אם יבואו אליו בשביל סקס, יהיה כיף לראות את הקהל יוצא חיוור והמום כי עדיין לא ראה סרט ישראלי כזה.

 8. נעמה 16 מאי 2012 ב - 7:58 קישור ישיר

  מה הקשר בין התחלפות לנותנת ? מלבד שהם שניהם מאד יפים וחדשניים. הנותנת זה סרט על מיניות ובגלל זה מדברים על האספקט הזה בו. את התחלפות אי אפשר היה למכור ככזה. אני מאחלת ל"נותנת" בהצלחה. הלוואי וזה יילך פה.

 9. אורון 16 מאי 2012 ב - 10:17 קישור ישיר

  איריסע – השם של הסרט הוא כפל משמעות, שתופסת את כל מי שלא שם לב אליה בקלקלתו. מסך התגובות שלך בבלוג הזה, לא הייתי מאמין שדווקא את תיפלי בפח הזה. השם גם מקפל בתוכו את כפל המשמעות של הסרט כולו – מי שיבוא בשביל הסקס, הולך להירתע לאללה מעצמו. כמו שאמר (יובל), הסקס פה ממש לא סקסי. בערך כמו ב"בושה" (אבל נועז יותר, בעיניי).

  בקיצור, אם "הנותנת" יהנה מהצלחה קופתית בזכות סקרנים וחרמנים, הוא רק יוכיח את הנקודה המרכזית שלו. אני לגמרי בעד – כמה שיותר אנשים שיראו את הסרט הזה, כך יותר אנשים ייחשפו למסרים הדי מטרידים שלו לגביי החברה שלנו.

  וסטיבי – בדיוק כתבתי על ענייני הגבלת הגיל בסריטה (ניק-לינק). בעיניי זה המקרה המטופש של השנה (עד כה), ברמת מה שעשו ל"השוטר" לפני כשנה.
  מה קורה אם מחברים החלמאות הזאת יחד עם נתוניי החיפוש המאמירים שיאיר כתב עליהם? אני בכנות לא יכול להסתכל על תמונה כזאת…

  • איריסע 16 מאי 2012 ב - 11:15 קישור ישיר

   טוב, אני צריכה לראות את הסרט בשביל להבין את הכפל משמעות הזה לא? ואני אקבל כמחמאה את שלוש השורות הראשונות שלך…ואני ממש רחוקה "מסקרנית חרמנית", אני בדרך כלל לא אוהבת סצינות סקס בקולנוע כי אני לא חושבת שהן תורמות לעלילה. ב"בושה" למשל כן, אי אפשר היה לעשות את הסרט בלעדיהן לדעתי, ואם הנותנת הוא כזה חכם כמו שאומרים אני מאוד אשמח לראות אותו, סקס או לא.

 10. אבי אבן 16 מאי 2012 ב - 11:45 קישור ישיר

  מעניין אם יאיר רוה יכול לחזות את רעידת האדמה הבאה לפי חיפושיו בגוגול או ע"י האינטואיציה המופלאה שלו. הוא כבר שלח אותנו לפני זמן לא רב לקנות כרטיסים לסרט של אבי נשר כשזה עדיין לא צולם… אני מבחינתי עוקב אחרי כמות בתי הקולנוע שהסרט יוקרן בהם ומתרשם שהסרט "יוסי" יוקרן בכפול מסכים האם זה עומד להעיד על משהו?

 11. abcdef 16 מאי 2012 ב - 14:39 קישור ישיר

  בהצלחה לנותנת.

 12. אלי 17 מאי 2012 ב - 20:47 קישור ישיר

  אכן בהצלחה (למרות שקשה לי להאמין שיהיו מספיק אנשים שימליצו על הסרט כדי שיחזיק מעמד בקופות). אני מלא הערכה ליצירתיות הקולנועית שיש בו, לצילום, לשחקנים, לתעוזה ובעיקר לבמאית. אומנם לא אהבתי את הסרט כי יש בו בעיני כמה פגמים מהותיים (ששווים דיון אבל לא בבלוג הזה) ועדיין הסרט מאד חכם, קפדני, מעורר מחשבה על יצירה ועל חווייה קולנועית.


השאירו תגובה