18 מאי 2012 | 17:58 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

פחד אלוהים (וגם: נינג'ות נגד מטקות)

את הטריילר הזה – לסרט "רדופה" שאמור לצאת בארץ באוגוסט – ראיתי ב"עין הדג" ופלטתי "שיט" בעת הצפייה בו. יש לי איזה חלום עתיק לכתוב סרט אימה יהודי – היה לי פעם רעיון על משהו שקשור בשדים שמתרחש בירושלים – והנה סם ריימי ושות' הלכו ועשו את זה (דיוויד גויר, הבמאי-תסריטאי הכי יהודי בהוליווד, כבר ניסה ללכת לשם קודם). לפחות זה לא בירושלים. אלה סרטי אימה לדור לומדי הקבלה (או הקבאלה, בהגייה אמריקאית):

 


 

נקודות ישראליות בטריילר. את הסרט צילם דן לאוטסן, שנמצא עכשיו בארץ ומצלם את "זייתון" של ערן ריקליס. ואחד החסידים בטריילר הוא מנדי פטינקין, שגם נמצא עכשיו בארץ בצילומי "הומלנד".

 

==================

 

קבלו כמה סרטים תיעודיים קצרצרים לצפייה.

 

1.

קן ברנס הוא אחד מבכירי הדוקומנטריסטים באמריקה והוא עושה סרטי תעודה עצומים בגודלם הנמשכים שעות (ומוקרנים בסדרות טלוויזיה) שאיתם הוא מספר את סיפורה של אמריקה: "ג'אז" ו"בייסבול", למשל. עכשיו באו אליו שני קולנוענים שהחליטו לעשות עליו סרט תיעודי קצר, הנמשך חמש דקות, בו הוא מספר על מה שמעניין אותו כשהוא ניגש לספר סיפור תיעודי:

 


 

המגזין "האלטנטיק" ראיין את יוצרי הסרט.

 

2.

תחרות דוקו-צ'אלנג' התקיימה בשבוע שעבר במסגרת דוק-אביב – האתגר: ליצור סרט תיעודי בן חמש דקות בחמישה ימים. ובוויינט אפשר למצוא את הזוכים. והם ראויים לצפייה.

 

אני מפנה אתכם קודם כל דווקא לסרט שזכה במקום השני, "מנפרד" של גיל לבנון. גם כי הוא יותר טוב בעיניי, וגם כי הוא ממשיך סגנונית את הקן הארול מוריס-י מהסרט של קן ברנס לעיל. וזה הסרט שזכה במקום הראשון: "מטקה" של אבי בלקין. חביב מאוד גם הוא.

 

===============

 

עוד סרטים קצרצרים לצפייה? בבקשה. פסטיבל קולנוע דרום יזם תחרות של סרטי נינג'ה, כמחווה למחווה שהם עורכים לסרטיו של סם פירסטנברג. יש משפט אחד שחייב לחזור בכולם ("הכל בגלל פסטיבל קולנוע דרום") ומגבלת זמן (שתי דקות). זה הסרט שהכי חיבבתי מבין אלה שראיתי, קוראים לו "סייגוני" וביים אותו עמית טרפוצ'ניק. וכהרגלי, אני חייב ללנקק גם לסרטון של ליטל מייזל וחבריה בתחרות, כי היא תמיד משעשעת אותי. הנה דף התחרות. יש שם 24 סרטונים. הפנו אותי למשהו מוצלח, אם לדעתם פספסתי.

 

 

ואגב פסטיבל קולנוע דרום: התוכניה המלאה שלו התפרסמה. תהיה בו גם טרום בכורה ל"הבלדה לאביב הבוכה", סרטו החדש של בני תורתי, אחד הסרטים שיותר מסקרנים אותי השנה.

נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “פחד אלוהים (וגם: נינג'ות נגד מטקות)”

 1. הנינג'ה השכונתי שלכם 18 מאי 2012 ב - 20:15 קישור ישיר

  הנה סרטון מצחיק שלדעתי פספסת (: http://flix.tapuz.co.il/v/watch-4086307-.html

 2. גם נינג'ה 19 מאי 2012 ב - 10:41 קישור ישיר

  לדעתי פספסת גם את הסרטון הזה:

  http://flix.tapuz.co.il/v/watch-4087188-.html

  שהוא פרי מוחו של במאי "מורעלים" ומחווה לסדרות האקשן של שנות ה-80.

 3. טל 19 מאי 2012 ב - 13:39 קישור ישיר

  אני אהבתי את "נקמת הדרקון האדום" שהיה הכי מופרע בעיניי.
  http://flix.tapuz.co.il/v/watch-4086318-.html

 4. סטיבי 19 מאי 2012 ב - 23:55 קישור ישיר

  נקנה בקאן:
  http://www.variety.com/article/VR1118054332.html


השאירו תגובה