29 אוגוסט 2014 | 16:42 ~ 5 תגובות | תגובות פייסבוק

טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 29.7.2014

זהו זה. טבלת המבקרים האחרונה לאוגוסט. הטבלה האחרונה לעונת הקיץ 2014. הטבלה האחרונה לחופש הגדול. והיא גדושה להתפקע: ששה סרטים חדשים נכנסו לתוכה. אחד מהם התייצב מיד בתחתית הטבלה. וכרגיל, לראות ששה סרטים יוצאים באותו סוף שבוע הופך את שמות הסרטים לשירה ממש. יש לנו את ״איש נובמבר״ ומולו את ״האישה הנעלמת״. יש לנו את ״המועדון של ג׳ימי״, ולצידו את ״ג׳ימי פיקארד״ (שאפשר להציג יחד בתור ״המועדון של ג׳ימי פיקארד״).

נעשה קצת סדר: ״איש נובמבר״ הוא סרט האקשן והריגול עם פירס ברוסנן; ״האישה הנעלמת״ הוא סרט תקופתי בכיכובו של רייף פיינס ובבימויו, העוסק באהבתו של צ׳רלס דיקנס; ״המועדון של ג׳ימי״ הוא סרט תקופתי שביים קן לואץ׳ (שבכל פעם שסרט חדש שלו יוצא בישראל הוא מלווה אותו בקריאה להחרמת ישראל); "התחלה חדשה״ הוא סרטו הניו יורקי של ג׳ון קארני, הבמאי של ״פעם אחת״ (האזינו לשירים מתוך פסקול הסרט, ולביקורת עליו כאן). וראו זה פלא – בחיי, המפיצים מתכננים את זה, או שזה הכל צירופי מקרים – ״איש נובמבר״ מומן על ידי משקיעים איריים, ״המועדון של ג׳ימי״ עוסק באירלנד, ״התחלה חדשה״ בוים על ידי במאי אירי ו״האשה הנעלמת״ הוא סתם סרט בריטי. ויש את ״ג׳ימי פיקארד״, שנשאר במחסנים מאז פסטיבל קאן הפני אחרון מלפני שנה וחצי, דרמה על טיפול פסיכולוגי שביים (באנגלית) הבמאי הצרפתי ארנו דפלשן; ״בתוך הסופה״ הוא סרט אסונות הוליוודי.

 

יצא מהטבלה: ״הרוח העולה״. כי כנראה אי אפשר גם ״הרוח העולה״ וגם ״בתוך הסופה״ ביחד בבתי הקולנוע.

הנה לינק לטבלה, למי שגולש מטלפון חכם.

נושאים: בשוטף

5 תגובות ל - “טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 29.7.2014”

 1. חוטהשני 29 אוגוסט 2014 ב - 16:55 קישור ישיר

  מה עם אשמת הכוכבים ?
  האם הוא כבר לא משודר ?
  אחד הסרטים הנהדרים שראינו הקיץ…

  http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=3901928

 2. אלון רוזנבלום 29 אוגוסט 2014 ב - 21:25 קישור ישיר

  שני דברים – וחצי –
  ראשית – אחלה ומעולה ותודה על הטבלה 🙂 אני מניח שזה עיסוק לא פשוט כל שבוע לקבל מאחד עשר אנשים מבעוד מועד את הדירוגים שלהם, אז כל הכבוד.

  דבר שני – לי באופן אישי חסרה עוד עמודה אחת בטבלה, עמודה של מספר השבועות בהם מוצג כל אחד מהסרטים, זה נותן גם אינדיקציה לדעתי להצלחתם הכלכלית ולא רק הביקורתית.

  דבר שלישי, אני אתייחס לתגובה שמעלי, לדעתי מראה על שינוי חשיבתי בכלל האוכלוסיה, כי אני נתקל בזה הרבה גם בסינמטק שלנו (חולון). סרטי קולנוע כבר לא מוקרנים, הם משודרים. זו תפיסה שעולם הטלוויזיה, וה- VOD לדעתי אחראים לה.

  =================
  רוה לאלון: אנשים משבשים שפה בלי סוף. סרטים משודרים במקום מוקרנים, עיתונאים רושמים כתבות במקום כותבים. נעליים שמים במקום נועלים. דלות השפה מצערת, אבל אנשים רואים סרט בטלוויזיה בישראל מאז 1968.

  • חוטהשני 12 ספטמבר 2014 ב - 16:49 קישור ישיר

   אז ככה –
   בעיני יש הבדל בין שיבוש לשוני של 'לשים' נעלים במקום לנעול… לבין לכתוב 'משודר' ולא 'מוקרן' את האמת אני לא רואה שום הבדל בין השניים, בעברית אפשר לכתוב משודר במקום מוקרן.
   אם יש ממש הבדל מהותי – שלדעתי אני לא היחידה שלא יודעת עליו – אז זאת הבעייה של הקולנוע – שהשימוש במילה מוקרן לטובת מרקעי הקולנוע…
   (אגב את רוב סרטי הקולנוע אני לרוב רואה בצפייה ביתית :-))

   ואגב אם כבר מדברים על שיבוש לשוני – לדעתי יותר חמור השימוש השגור אצל כולם כיום במילה 'למה' במשפט רגיל (אפילו כתבים בטלוויזיה מדברים ככה – שנה שעברה כתב אמר 'הכביש היה רטוב, למה ירד הרבה גשם…)

 3. דודי מיכאלוב 11 אוקטובר 2014 ב - 9:31 קישור ישיר

  "התחלה חדשה"- אחד מהסרטים המהנים ומלבבים של השנה. צנוע, אבל מלבב, זורם היטב ומספר סיפור מעניין מספיק.
  תסריט, לפני הכל. (לפני משחק גם).

  4 כוכבים יציב. מלים טובות למבקרים עם 3.5 (פלוס) לסרט זה: רוה ויעל שוב, סיגולי ושמיר (עם 4). ואיתן גם- עם 4 כוכבים.


השאירו תגובה