02 נובמבר 2010 | 21:06 ~ 19 תגובות | תגובות פייסבוק

אפעס

נובמבר הגיע! היי היי! עונת האוסקרים ממש מעבר לפינה. אתם יודעים לאיזו עונה אני מתכוון, זאת שבערך בינואר יתחילו לצוץ פה טוקבקים של קוראים שאינם קבועים שיזעקו "אולי די כבר עם האוסקר הזה!". העונה הזאת. ואיך אני יודע שהאוסקרים מתקרבים? כי הנה מתחילים הקמפיינים השיווקיים של האולפנים. סקרינרים ראשונים כבר בידיי (שלום לך "אנימל קינגדום") והנה אתר האינטרנט הראשון של אולפן לקידום סרטיו לחברי האקדמיה ולחברי האיגודים והאגודות המצביעים על פרסי סוף השנה: דיסני. הם דוחפים לפרסים ששה סרטים: "צעצוע של סיפור 3 " (שסיכוייו להיכלל בקטגוריות הסרט הטוב ביותר והתסריט הטוב ביותר גדולים למדי), "אליס בארץ הפלאות", "טרון: המורשת" (הזוכה הכנראה ודאי באוסקרי האפקטים), "פלונטר" (מועמדות לסרט האנימציה?), "Secreteriat" (סרט מרוצי סוסים מעורר השראה שהאולפן קיווה להפוך למעין "סיביסקיט" פוגש את "הזדמנות שניה", אבל נתוני הקופה הנמוכים חיסלו את סיכויי האוסקר של הסרט הזה. ובינינו, נראה לי שגם חיסלו את סיכוייו של הסרט להגיע לבתי הקולנוע בארץ) ו"לילה ויום" (מועמדות לסרט אנימציה קצר מובטחת). לכל סרט יש קטע מוזיקלי או שיר להאזנה מהפסקול. וגם שני צ'ופרים אהובים עלי מאוד: התסריט הנפלא של מייקל ארנדט ל"צעצוע של סיפור 3" והתסריט הלא כל כך נפלא של לינדה וולברטון ל"אליס בארץ הפלאות", שניהם להורדה.


================


והנה עוד צ'ופר: שבוע לפני עליית תוכנית האירוח החדשה שלו, משחרר קונן אובריאן טיזר לאינטרנט – תוכנית אפס. הוא דוחס לארבע דקות את מה שהוא מכנה "תוכנית האירוח הכי מהירה בעולם" (בשוט אחד! זוז הצידה פול תומס אנדרסון!). אגב, לא הייתי מתנגד להעלה יומית של תוכניתו המלאה ליו-טיוב – אסבול את כל הפרסומות לדיאט קולה שצריך כדי להצדיק מהלך כזה כלכלית – ורק שגם מנויי יס יוכלו לצפות בתוכנית.
נושאים: בשוטף

19 תגובות ל - “אפעס”

 1. דני 2 נובמבר 2010 ב - 22:00 קישור ישיר

  יאיר, אתה *חייב* לראות את "The Walking Dead", סדרת הזומבים החדשה של פרנק דרבונט (חומות של תקווה, גרין מייל, הערפל). יצא רק הפרק הראשון (אבל הוא שעה וחצי!) ואני כבר חייב להגיד ששי כאן פוטנציאל לסדרה הטובה ביותר של השנה.

  איכויות הפקה מהמרשימות שראיתי בסדרה כלשהי כבר הרבה זמן. משחק טוב, תסריט ובימוי מצוינים.
  אבל בין כל הזומבים והאקשן מה שהכי אהבתי היו דווקא הרגעים האנושיים הקטנים.

  בכל מקרה, סדרה מומלצת מאוד.

 2. דני 2 נובמבר 2010 ב - 22:02 קישור ישיר

  אגב, האם טקס האוסקר יהיה בסוף בינאור כפי שאמרו?

 3. אורי 3 נובמבר 2010 ב - 4:22 קישור ישיר

  טרון לאוסקר האפקטים ? ראית את ג'ף ברידג'ס הצעיר בטריילר ? לא נראה לי שהם יצליחו לשפר את זה מספיק בזמן.

  ו-Walking Dead היא אכן הדבר הגדול הבא. זה פרק הפיילוט הכי טוב והכי מושקע מאז הפיילוט של לוסט ויודעי דבר אומרים שהפרקים הבאים טובים אף יותר.

 4. דוקטור קולנוע 3 נובמבר 2010 ב - 9:15 קישור ישיר

  זה לא שוט אחד – יש קאט מהקהל אליו בערך בדקה ועשרים שניות. מבדר בערך כמו התוכנית שלו ויותר קצר.

 5. איתן 3 נובמבר 2010 ב - 9:56 קישור ישיר

  1. אתמול בסינמטק תל אביב: קומדיה בריטית מ-1962. מסתבר שהיה קומיקאי אחד בשם נורמן ויזדום, שנפטר לא מזמן, והסינמטק בתל אביב שלף סרט מהארכיון לזכרו. קל להבין את סוד ההצלחה שלו: הסרט הוא שרשרת בלתי נגמרת של סלפסטיק אפקטיבי, גם אם חסר תחכום. ממש הרגשתי איך הסרט הזה נעשה במינימום מאמץ, כאילו נשלף מהשרוול. אבל זה לאו דווקא רע: רוב הזמן ישבתי די משועשע. הבו לנו עוד קומדיות בריטיות ישנות (ואם אפשר, של אילינג).
  2. "הארץ" מדווח היום שישראל ובריטניה יחתמו היום על הסכם שיתוף פעולה בתחום הקולנוע. מצחיק שאביגדור ליברמן נותן את חסותו לאירוע שעלול (או עשוי) לגרום לכך שמפיקים ישראלים יהיו מעורבים בפרויקטים של עוכרי ישראל קן לואץ' ו/או מייק לי.
  3. עוד ב"הארץ" היום: אורי קליין מספיד יפה את MGM
  http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1019,209,56301,.aspx
  4. אחרי הקומדיה הבריטית שראיתי אתמול בסינמטק, ראיתי שם בשנית את "פעם הייתי" של אבי נשר. בצפיה שנייה אהבתי את הסרט אפילו יותר מאשר בצפייה הראשונה. הסרט זורם בדיוק מופתי, ערוך נהדר, משוחק נפלא, עם עבודה מצוינת עם מוזיקה. סרט יפהפה ומרגש.

 6. איתן 3 נובמבר 2010 ב - 10:09 קישור ישיר

  וזה מאוד הצחיק אותי:
  ג'אד אפאטו מביים סרטון בעבור
  American Jewish World Service

  אני לא מאלו שנופלים לרגליה של שרה סילברמן. אבל היא קורעת מצחוק כאן. (היא, ועוד כמה).
  http://www.youtube.com/watch?v=hQTtMXZs2LA

 7. רז-ש 3 נובמבר 2010 ב - 11:45 קישור ישיר

  אוסקר בטוח לאפקטים? לא ראיתי את טרון אבל נדמה לי לי שאם יש אוסקר מובטח לאפקטים השנה, אז זה דוקא להתחלה של נולאן.
  1. כי טרון ברובו הוא CGI. נכון CGI זכו בעבר באפקטים, כמו בשנה שעברה עם אווטר. אבל נדמה לי שהאקדמיה תעריך יותר השנה את התחלה שבאמת חידש באפקטים מהז'אנר הישן, כאלה שכוללים יותר תפאורה מסתובבת ופחות מחשב.
  2. התחלה סרט מאוד טוב שכנראה גם יהיה מועמד בעשרת הסרטים, ואולי אפילו בחמשת הבמאים. ופרס האפקטים נוטה ללכת לסרט הכי טוב שמועמד גם לאפקטים.
  3. נדמה לי, וזו כבר אולי הבחנה אישית יותר, שהתחלה עשתה את אחד השימושים הכי חכמים באפקטים לצורך אמיתי בסרט. כלומר האפקטים בהתחלה משמשמים משמעותית את העלילה (במקום שהעלילה תשרת את האפקטים). ואני חושב שהאקדמיה תעריך את זה.

 8. איתן 3 נובמבר 2010 ב - 17:45 קישור ישיר

  טוב, יאיר. אני מבין שאתה כנראה עסוק היום. אז אני אעזור לך:
  ביום שארה"ב חוגגת במסיבות תה למינהו, ה-MPAA מיישר עם כולם קו, וקובע דרוג R לאחד הסרטים הכי מסקרנים שעולים שם בקרוב, "נאום המלך". הסיבה: באחת הסצינות בסרט, ג'פרי ראש, בתפקיד האדם שמנסה לגמול את קולין פירת' מגמגום, משדל אותו לקלל כחלק מהתרפיה. ל-MPAA לא מתאים שילדים מתחת לגיל 17 יכירו את ה-F word.

  ועל זה אומרים בעברית צחה: פחחח

  http://www.movieline.com/2010/11/sorry-kids-you-cant-see-oscar-front-runner-the-kings-speech-without-a-parent-or-guardian.php

 9. נ 3 נובמבר 2010 ב - 18:51 קישור ישיר

  מה עם הרשת החברתית?

 10. Eran 3 נובמבר 2010 ב - 20:46 קישור ישיר

  טריילר ראשון ל- Gulliver's Travels של ג'ק בלאק
  http://www.youtube.com/watch?v=BEKDpc7U_5k&feature=player_embedded

 11. סטיבי 4 נובמבר 2010 ב - 3:00 קישור ישיר

  http://trailers.apple.com/trailers/wb/suckerpunch/

 12. סטיבי 4 נובמבר 2010 ב - 3:42 קישור ישיר

  ולאן נעלם החדש של מייק לי מרשימת הבקרוב של לב?

 13. אודי 4 נובמבר 2010 ב - 13:03 קישור ישיר

  מאז האוסקר על צילום לאווטאר הפסקתי להתעניין. אווטאר? צילום? אה?

 14. legal bud 15 נובמבר 2010 ב - 20:52 קישור ישיר

  I’m obtaining an important minor complication That i are not able to are most often able to sign up your current rss feed, I’m utilizing bing reader.

 15. Billie Brodhag 18 ינואר 2011 ב - 6:10 קישור ישיר

  Excellent read, I simply passed this onto a colleague who was doing a little research on that. And he actually bought me lunch because I discovered it for him haha!

 16. filmy bez limitow 21 ינואר 2011 ב - 20:09 קישור ישיר

  Most of the times i visit a blog I see that the construction is poor and the writting bad. Regarding your blog,I could honestly say that you writting is decent and your website solid.

 17. Sheryl Hamilton 30 ינואר 2011 ב - 18:51 קישור ישיר

  Can I reference some of this on my page if I incorporate a mention of the this website?

 18. MLM Secrets 4 פברואר 2011 ב - 3:17 קישור ישיר

  I’ve considered many web firelogs and I can for sure point out that this one is my favorite .

 19. Many Christenberry 7 פברואר 2011 ב - 4:05 קישור ישיר

  You may have not intended to do so, but I think you have managed to express the state of mind that a lot of people are in. The sense of wanting to help, but not knowing how or where, is something a lot of us are going through.


השאירו תגובה