29 אוגוסט 2011 | 10:10 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

אינטרפולציה

 

זהו. זה מחר. אני מניח שאם אינטרפול היו רוצים לבטל ברגע האחרון הם כבר היו מבטלים, נכון? אני מניח שהיום כבר נקרא על נחיתתם בארץ, נכון? וחוץ מזה? לאן יש להם ללכת? עיר מגוריהם, ניו יורק, עדיין מתנגבת מהגלים של הוריקן איירין, ובהשוואה להוריקנים ולרעידות האדמה שחוותה העיר שלהם, ישראל היא גן עדן של בטחון, לא? בכל אופן, הנה ההכנה שלנו לקראת ההופעה של אינטרפול מחר בגני התערוכה. ובמהלכה ניזכר בקשר שלהם לדיוויד לינץ'.

 

תשע שנים אני כבר הולך עם אינטרפול. זה התחיל כשב-2002, בביקור בניו יורק, עשיתי כמנהגי (מהניינטיז) ועצרתי לכמה שעות בווירג'ין מגה סטור ביוניון סקוור להאזין לדיסקים חדשים שלא הכרתי בעמדות ההאזנה. אחד הדיסקים בקצה היה דיסק של להקה מקומית עצמאית ולא מוכרת, שתפסה אותי מהאקורד הראשון. מהסיבה הפשוטה: הייתי בטוח שאני שומע דיסק חדש של ג'וי דיוויז'ן. ארבעה דיסקים אחר כך – עם הפקות מוזיקליות יותר חדות, לעיתים יותר בומבסטיות – אבל עם אותם מהלכי אקורדים ג'וי-דיוויז'ניים (ועם הבס הפיטר-הוקי של קרלוס ד', שפרש אחרי הקלטת הדיסק האחרון ולא יגיע איתם ארצה), זו עדיין אחת הלהקות העכשוויות שאני יותר מחבב. אפילו אוהב. מאוד.

 

באתר הזה תוכלו למצוא את הסט-ליסט של ההופעות האחרונות של אינטרפול בסיבוב האירופאי שלה. השירים פחות או יותר דומים מהופעה להופעה. אז הנה גם הכנה קצרה להופעה של מחר, וגם תזכורת לכמה קליפים שלהם שאני מאוד מחבב.

 

את הסיבוב הנוכחי הם מתחילים כל הופעה עם "Success", השיר שגם פותח את הדיסק האחרון שלהם:

 


 

 

השיר השני הוא "Say Hello to the Angels" מתוך דיסק הבכורה שלהם, "Turn On the Bright Lights". בינינו, אחד השירים החלשים שלהם.

 

 


 

 

מכאן, סדר השירים עשוי להשתנות, אבל השיר השלישי הוא לרוב "Narc", שהוא גם השיר השלישי בדיסק השני שלהם, "Antics" (שטיקים).

 


 

 

השיר הבא הוא לרוב "Hands Away", שיר שקט מהדיסק הראשון. לא מצאתי גרסה מוצלחת שלו ביו-טיוב לשים כאן, אז ניקח דקה כדי לשים לב לשני דברים. האחד, שהם מבצעים גם את "Slow Hands" בהופעה, וצריך לשים לב לא לבלבל ביניהם. והשני: שבמקרה הטוב הם מבצעים בסיבוב הזה רק שני שירים מהדיסק השלישי שלהם, וגם זה לא תמיד. מעניין למה. לכאורה, מבחינה הפקתית זה באמת היה דיסק קצת שונה, איצטדיוני יותר, קצת קורץ אולי לכיוון הקילרז, אבל היו בו כמה שירים שאני מאוד אוהב שמשונה לי שהם לא מבצעים.

 

עכשיו עוברים קצת לסקציית הסינגלים. הראשון הוא "C'mere" ("בו'אנה") מהדיסק השני:

 


 

 

וזה "בריקדות", הסינגל האחרון שלהם בינתיים:

 


 

 

והנה אחד משני השירים הבודדים שהם מנגנים מהדיסק השלישי (וגם אותו לא תמיד). אני מקווה שכן, כי זה אחד השירים שאני הכי אוהב שלהם: "Rest My Chemistry".

 


 

 

למרבה הצער, לאינטרפול אין יותר מדי וידיאו קליפים מעולים. הם לא השכילו לעשות כמו הקילרז ולגייס לצידם במאי כמו אנטון קורבין שיביים להם קליפים, או למצוא במאי אחר שיעניק להם טיפול ויזואלי שיתאים למוזיקה. בהתאם, גם העטיפות לדיסקים שלהם מאוד לא אחידות ולמען האמת גם די תמוהות ולא תמיד מתאימות למוזיקה (שתי העטיפות האחרונות היו בכלל לא ברורות). אבל, היו להם גם שתי הברקות נהדרות בתחום הקליפים, ןדיווחנו עליהם כאן בבלוג בזמן אמת. ראשון הוא השיר השני מתוך הדיסק השלישי שהם אמורים לבצע "מהלך היינריך" (לא היימליך). את הקליפ – זום אאוט אחד ארוך ואיטי (שהוא כמובן לא זום אאוט אחד ארוך ואיטי) – ביים אליאס מריהג', הבמאי התמהוני של "צילו של הערפד". קליפ נהדר, חכו איתו עד הסוף:

 


 

 

נעשה רגע הפסקה עם הליין-אפ של ההופעה, לטובת קליפ אחר שלהם בשוט אחד. הוא גם מתוך הדיסק השלישי והוא אחד השירים שלהם שאני הכי אוהב אבל באופן משונה הם לא ניגנו אותו אפילו פעם אחת בכל הסיבוב הנוכחי שלהם. כנראה שעבר להם ממנו. זהגם הפעם היחידה שהם עבדו עם במאי קליפים בכיר: פטריק דוטרס, רועי ורנר של אמריקה, שאוהב וואן-שוטס, וביים את הקליפים הנהדרים ללסלי פייסט ואת הקליפים האחרונים לדפש מוד. והשיר הזה פשוט נפלא בעיניי כבר מהשם שלו, "No I in Threesome". הנה הוא כאן, אבל לא בהופעה מחר:

 


 

 

והנה הגענו לקליפ שלהם שאני אוהב אוהב. הוא פשוט אדיר בעיניי. ביים אותו צ'רלי ווייט, אמן אודיו-ויזואלי, שהוא כרגע הכי קרוב לסוג של שותף קריאטיבי שלהם כי הוא היחידי שביים להם שני קליפים. זה הראשון והטוב, הקליפ ל"Evil". במקור זה שיר על רוצחת סדרתית, אבל כאן זה הופך לסרט על תאונת דרכים ופול בנקס, הסולן, הופך לבובה. משום מה, זה גם הקליפ היחיד של הלהקה שחברת התקליטים לא מסכימה שיופיע באופן מסודר ורשמי ביו-טיוב.

 


 

 

צ'רלי ווייט גם ביים להם בשנה שעברה את "אורות", הסינגל הראשון מהדיסק האחרון שלהם (ונטול השם). קליפ תמוה ביותר ואף לא נעים:

 


 

 

לפני כמה שבועות אינטרפול ודיוויד לינץ' שיתפו פעולה בסרטון אנימציה ביזארי שלינץ' יצר בשם ב"אני נוגע בכפתור האדום" ושלו תרמה הלהקה את השיר שלהם "אורות". בפסטיבל קואצ'לה הסרטון הוקרן ברקע השיר, אין לי מושג אם זה יקרה גם בתל אביב.

 

הנה שני שירים אחרונים לסיום.

 

 

עוד שיר שהם מבצעים בדרך כלל בסיבוב הנוכחי, אחד השירים היפים מהדיסק האחרון שלהם, "Summer Well":

 


 

 

וזה, מתוך הדיסק הראשון, "NYC", השיר ממנו לקוח שם הדיסק, שיר שקשה להאמין שהם לא יבצעו בשבוע שבו עיר מגוריהם היתה כה נוכחת בכותרות:

 


 

 

בסט מלא, יש להניח (ולקוות) שיהיו לפחות עוד כשתשעה שירים נוספים, מהמבחר שמופיע כאן.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “אינטרפולציה”

  1. מיכאל 23 29 אוגוסט 2011 ב - 19:00 קישור ישיר

    להקה מצוינת, מחכה כבר למחר! ואין שום רצועה חלשה באלבום הבכורה המושלם שלהם.

  2. מיקי 30 אוגוסט 2011 ב - 8:20 קישור ישיר

    כייף!


השאירו תגובה