06 אוקטובר 2011 | 07:45 ~ 5 תגובות | תגובות פייסבוק

ג'ובס נוטש, דאוני בולש, פויר מרגש

היה שלום סטיב ג'ובס. באמת ובתמים, שינית את חיינו – כתב הבלוגר שמעריץ את סרטי פיקסאר על המקבוק שלו, שקיבל את העדכון בטוויטר באייפון שלו. בן 56, גאון, מיליארדר, אבל את הסרטן הזה – שלקח גם את עלי מוהר כמעט באותו גיל – פשוט אי אפשר לנצח, לא משנה כמה כסף יש לך.

 

==============

 

אחד האורחים בפסטיבל חיפה יהיה סם פויר, מפיק הסרט "תלמיד מספר 1 ". אלא שסם פויר הוא בעצם שמוליק פויר, שחקן ישראלי יליד חיפה, ששיחק ב"מינכן" של סטיבן ספילברג ובשנים האחרונות עבר ללוס אנג'לס שם הוא עובד כעת בעיקר כמפיק. הסרט "תלמיד מספר 1 " מבוסס על סרט תיעודי קצר שפויר יצר, המספר את סיפורו האמיתי של קנייתי בן 94 שמחליט ללכת ללמוד בבית ספר. ג'סטין צ'דוויק ("נערת בוליין האחרת") ביים על פי תסריט של אן פיקוק ("נרניה", "לילות ברודנטה"). פויר הפנה את תשומת ליבי לסרטו, ולעובדה שהוא יגיע, וגם עידכן אותי בשתי בשורות מעניינות: האחת, שהוא קנה את הזכויות לספר "בן החמאס" של מסעב חסן יוסף, אותו הוא מתכנן לעבד לסרט; ושני שהוא חתם באחרונה עם סוני על חוזה להפקת הסרט "האיש שתבע את אלוהים" עם וויל סמית (רימייק לזה).

 

זה הטריילר ל"תלמיד מספר 1".

 


 

==============

 

שמואל שילה, מאותם שחקנים שפניהם מוכרים מעשרות סרטים ותוכניות טלוויזיה (למשל, "נועה בת 17") הלך לעולמו. ראינו אותו באחרונה ב"הערת שוליים", בסצינה בה גילם את אחד מחברי ועדת פרס ישראל בסצינה בה נדחק ליאור אשכנזי לחדר קטן מדי עם יותר מדי אנשים במשרד החינוך.

 

================

 

קוראי "סינמסקופ", הפכתם מצרך מבוקש. שני מיילים שהגיעו אלי באחרונה ניסו לשכנע אותי שהנושא שלהם יתאים בדיוק לקוראי הבלוג הזה. למשל: ממכללת ספיר רצו לעדכן אותי שקוראי "סינמסקופ" הם בדיוק האנשים שעשויים להתעניין במסלול אקדמי חדש במכללה: תואר ב"תרבות – יצירה והפקה". מסלול בראשות נורית גרץ. הנה דף המידע של המכללה, אם אתם רוצים להירשם. יש עדיין מקומות לסמסטר שמתחיל בסוף החודש.

 

למכללה אחרת: במכללה הישראלית באנימציה רוצים אתכם כשופטים בתחרות שלהם "מפגשים מהסוג הטפשי". התחרות, המתקיימת במסגרת פסטיבל אייקון, מתקיימת בין מאיירים שבשבועות האחרונים הגישו עבודות שלהם בהן הם מאיירים מפגש בין דמויות מעולמות קולנועיים וקומיקסיים שונים. לתחרות יש חבר שופטים בראשות חנוך פיבן, אבל יש גם את בחירת הקהל. נכנסים לדף הפייסבוק, עוברים בין ההגשות ולוחצים לייק על מה שמחבבים.

 

למשל:

 

 

וכן, אני יודע שהם אומרים את זה לכל הבלוגים. שיהיה.

 

===============

 

הנה הם: 59 הסרטים שיתמודדו על פרס האוסקר הזר.

 

===========

 

אתמול קראנו לראשונה תקציר תמציתי וראשוני לסרטם של ארון קשלס ונבות פפושדו. והנה מגיעה הרחבה. ל-Twitch נותנים הפפושלוסים תקציר מורחב יותר: סיפורו של מורה לתנ"ך שמנסה לשקם את חייו אחרי שנחקר והואשם בסדרת מעשי רצח. הם מעדכנים שהתסריט גמור, ונשמע שהסרט גם כבר מלוהק. הצילומים יתחילו עוד השנה. שם העבודה הזמני של הסרט באנגלית הוא "Satan Lives Within".

 

=============

 

מוכנים לקאמבק של פרי מייסון? רוברט דאוני ג'וניור יפיק, יהיה שותף לכתיבה ויכנס לנעליו של ריימונד בר בתפקיד הראשי בתור עורך הדין שאיכלס את 82 ספריו של ארל סטנלי גרדנר, 3,257 פרקים של תסכיתי רדיו, ו-11 שנה של סדרת טלוויזיה בשנות הששים. שרלוק הולמס לא מספיק לא, אה?

נושאים: בשוטף

5 תגובות ל - “ג'ובס נוטש, דאוני בולש, פויר מרגש”

 1. יאיר, יו שוד נואו בטר.
  אמרנו את זה בדיוק לעוד בלוגר אחד, ואתה גם יכול לנחש מי 🙂

 2. נ.ב.
  הנה דף מידע לגבי התחרות:
  http://www.ani-mator.com/?p=2952
  וחשוב להבהיר:
  בשלב הראשון, הועלו לפייסבוק היצירות ללא פרטי היוצרים וללא תיאור היצירה. אתם מוזמנים לצפות בעבודות ולנסות לפענח אילו יצירות מד"ב/פנטזיה/קומיקס/אנימציה מוכרות מסתתרות בתוכן. בשבוע הבא נעלה גם את פרטי היוצרים ואת הטקסטים שנשלחו על-ידם, ואז תוכלו לבדוק אם צדקתם בניחוש.
  ויאיר – שוב תודה.

 3. סטיבי 6 אוקטובר 2011 ב - 12:34 קישור ישיר

  ומה עם הפרקים (סרטי טלוויזיה) משנות השמונים והתשעים, שייתכן שמוכרים היום יותר מאשר הסדרה ההיא?

 4. סטיבי 6 אוקטובר 2011 ב - 12:37 קישור ישיר

  ועוד הספד מאתמול: האיש הזה.
  http://www.avclub.com/articles/charles-napier,28150/

 5. Spartak2005 6 אוקטובר 2011 ב - 19:24 קישור ישיר

  רשימת הסרטים של אוסקר הזר עדיין לא סופית כלומר עדיין לא רשמית.היא צריכה עדיין לעבור את אישור של האקדמיה האמריקאית,כי יכול להיות שיהיו פסילות.הרשמינה הנ"ל מורכבת מהודעות רשמיות של וועדות/אקדמיות מקומיות על בחירתן אלא שחלק קטן (לרוב מדובר במדינות אפריקה/אסיה) לא טורחות להודיע על כך לאף אחת חוץ מאקדמיה האמריקאית,אז הרשימה הסופית תהיה,רק בעוד כשבועיים.


השאירו תגובה