29 נובמבר 2007 | 10:05 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

"זרים" יתחרה בסאנדאנס

"זרים" של ארז תדמור וגיא נתיב יהיה הנציג הישראלי היחיד במסגרות התחרותיות של פסטיבל סאנדאנס. הפסטיבל, שייפתח ב-17 בינואר, פירסם הלילה את רשימת הסרטים המתחרים בקטגוריות התיעודיות והדרמטיות במסגרות האמריקאיות והבינלאומיות. בשנה שעברה זכה "אדמה משוגעת" בפרס הגדול במסגרת העלילתית הבינלאומית. "זרים" של תדמור ונתיב כבר הוצג בפסטיבל ירושלים, שם מצאתי בו כמה דברים מעניינים (בעיקר בחלקו הראשון).
אני מניח שבמסגרות הספקטרום הבינלאומי של סאנדאנס ישתלבו עוד כמה סרטים ישראליים – אני מהמר על "הסודות" של אבי נשר – אבל במסגרות התחרותיות "זרים" בודד.
הפסטיבל יפתח בסרט "ברוז'" של מרטין מקדונו, סרט בכורה לבמאי שכבר זכה באוסקר לפני שנתיים על סרט קצר. בין הסרטים המתמודדים על פרס התחרות העלילתית האמריקאית: "שוגר", סרט חדש לראיין פלק ולאנה בודן, יוצרי "חצי נלסון". (פלק סיפר לי על הסרט הזה בראיון הקצר שקיימתי איתו בקיץ). רשימת כל הסרטים בתחרות בסאנדאנס מתפרסמת כאן. רואים שם משהו מסקרן?

חיליק מיכאלי – לשעבר מנכ"ל ג.ג וכיום בעל חברת ההפקה וההפצה MCM, הוא אחד המפיקים של "זרים" והוא גם אחד משני המקימים של בית הקולנוע העצמאי החדש בשוהם. נירית אנדרמן מדווחת ב"הארץ" על הקולנוע החדש שהוא מקים עם אחיו.

3 תגובות ל - “"זרים" יתחרה בסאנדאנס”

 1. דרורית 29 נובמבר 2007 ב - 10:36 קישור ישיר

  אם אני מתייחסת רק לרשימת השחקנים בסרטי העלילה, אז
  "The Last Word" – בגלל ווינונה ריידר (לא בתפקיד שופליפטר) וריי רומנו (לא בתפקיד קול של ממותה).
  Sunshine Cleaning בגלל סטיב זאן ואלן ארקין שמת מהר מידי בליטל מיס סנשיין, ובתחרות הדוקומנטרית (האמריקאית) הסרט על פטי סמית, כי היא דמות מרתקת.

 2. איתן 29 נובמבר 2007 ב - 17:12 קישור ישיר

  האמת, אם היה לי כרטיס טיסה לפארק סיטי, יוטה, אני מעריך שהייתי רואה הרבה סרטים ומתבסס על הסינופסיס שלהם בלבד. אין לי הרבה דברים אחרים להתבסס עליהם. אבל דבר אחד ברשימה הקפיץ אותי : כשהייתי בגיל תיכון בערך, אחד המורים הביא לכיתה סרט טלויזיה אמריקאי בשם "The wave". אני זוכר שהסרט נשאר איתי תקופה ארוכה לאחר מכן. זה סרט, שמבוסס על סיפור אמיתי, ובו מקיים מורה בבית ספר ניסוי בתלמידיו – עד כמה אנשים מוכנים להיכנס לתוך מסגרת לוחצת, שהופכת בהדרגה לפאשיסטית – מתגמלת את התומכים, ומרחיקה באלימות את המתנגדים. בסוף הסרט פורק המורה את המתח – התלמידים חוו הלכה למעשה איך הגרמנים לא ממש התנגדו למה שקרה במדינה שלהם בתקופת הרייך השלישי. בסאנדאנס יש רימייק לסרט הזה, והוא, תחזיקו חזק – גרמני.

 3. דרורית 29 נובמבר 2007 ב - 19:51 קישור ישיר

  אכן, the wave. אומנם לא קאלט כמו ד"ר האפבייקד אבל כיכב שם ברוס דוידסון, שחקן טלויזיה ותיק שהופיע בהמון המון תוכניות טלויזיה וגם סרטים.


השאירו תגובה