19 אוגוסט 2014 | 21:26 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

״סינמסקופ״ ברדיו הקצה: תוכנית הבכורה (פודקאסט)

כפי שכתבתי בהתרגשות אתמול, היום זה אכן קרה ו״סינמסקופ״ משלים את התרחבותו לתחומי מולטי-מדיה נוספים. יש לנו את הבלוג, מהחודש יש לנו גם פינת וידיאו חביבה. ומהיום: תוכנית רדיו. או פודקאסט. לא משנה איך תרצו לקרוא לזה.

תוכן העניינים:

0:00: מה טוב ורע ב״שומרי הגלקסיה״?

14:00: מי זה ג׳יימס גאן? ומה הבעיה שלי עם הפסקול של ״שומרי הגלקסיה״?

23:00: ״איש מבוקש מאוד״. או: איך הפך אנטון קורבין מבמאי קליפים גאון לבמאי קולנוע בינוני?

34:28: פינת יום הולדת: 30 שנה ל״זעם ותהילה״ (1984). שיחה עם הבמאי אבי נשר, על הסרט הנפלא שהיה גם הפלופ הכי גדול שלו, ועל הפסקול שהלחין רמי קלינשטיין. וגם: מה הקשר בין ״התחלה חדשה״ עם מארק רופאלו וקירה נייטלי ובין סרטו הבא של נשר?

50:00: מה היה התפקיד הכי טוב של רובין וויליאמס?

ובין לבין, מוזיקה. מסרטים, אבל לא רק.

איך שומעים את התוכנית?

אופציה א׳: בשידור חי. מכוונים שעון לימי שלישי ב-14:00 ומקשיבים – במחשב או בטלפון הסלולרי החכם – לתוכנית ברדיו הקצה. במשרד, בבית או בדרך.

אופציה ב׳: כאן ועכשיו. הנה היא. לוחצים על הכפתור ומקשיבים. המוזיקה ממש כיפית. עם נושאי השיחה תוכלו לפתח ויכוח בתגובות.

 

אופציה ג׳: לשמוע עכשיו ברדיו הקצה. הנה הלינק. ואם אתם כבר שם, אתם יכולים אחר כך גם להקשיב לתוכניות המוקלטות של יואב קוטנר, קוואמי, נדב רביד ותוכנית הרדיו-על-טלוויזיה של ירון טן ברינק ולילך וולך.

אופציה ד׳: להיכנס לדף התוכנית באתר icast. שם תוכלו להוריד את הקובץ, ולעשות מנוי לתוכניות הבאות באייטיונז או ב-rss.

נושאים: בשוטף

8 תגובות ל - “״סינמסקופ״ ברדיו הקצה: תוכנית הבכורה (פודקאסט)”

 1. טל 19 אוגוסט 2014 ב - 23:44 קישור ישיר

  מעולה, נהניתי להאזין!

 2. ברון וון שפיכלנד 20 אוגוסט 2014 ב - 10:06 קישור ישיר

  הכותרת הייתה צריכה להיות "למה אני היפסטר"

 3. איילת 20 אוגוסט 2014 ב - 13:34 קישור ישיר

  מדליק יאיר!

  אתה עובר מצוין ברדיו. תוכנית מענינת.אחלה מוסיקה.
  הב לנו עוד!!

 4. שומרי הגלקסיה 20 אוגוסט 2014 ב - 20:01 קישור ישיר

  הרגיש קצת כאילו לא רצית לצאת קונצנזוס עם שומרי הגלקסיה, ראיתי את כל האופרות חלל שציינת ולא הרגשתי את התחושה שהרגשת, הרגיש קצת כאילו ישבת בקולנוע אחרי שהסרט קיבל את כל ההייפ ובאופן טבעי כמבקר קולנוע הרגשת צורך לנסות להרגיע (כנראה אחת המגרעות שלנו כבני אדם).

  אגב שנות השמונים היא ללא ספק התקופה הגרועה ביותר של המוזיקה (אם נוציא את כל השטויות של שנות האלפיים).

 5. איתן 21 אוגוסט 2014 ב - 9:08 קישור ישיר

  צ'מע, באיזשהו מקום אני מבין את האכזבה המאוד פרטית שלך מאנטון קורבין. הוא היה האליל שלך, אבל הוא לא מביא את אותו קסם שכל כך אהבת אל הקולנוע שלו.

  אבל הזכרת גם את גודאר. הוא היה הגודאר שלך. ואני שואל אותך: אם היית קצת יותר מבוגר, אם היית גדל בזמן שגודאר המקורי פרץ, האם היתה לך סבלנות למה שגודאר המקורי עושה היום? האם היית רץ לכל יצירה חדשה של מי שפרץ גבולות בשנות ה-60, ומאז ועד היום רק מנסה לשחזר את אותה הצלחה?

  נדמה לי שיש בגודאר המזדקן משהו מאוד אינפנטילי. משהו שבכוח זועק אנטי, למרות שלא בטוח שהכל כל כך רע. קורבין, לטעמי, מתבגר ומתפתח. "האמריקאי" היה נפלא בעיניי. "איש מבוקש מאוד" פחות, אם כי גם הוא קולנוע חושב ומרתק. אבל קורבין מנסה להתבגר, להתפתח, לבטא את נסיונו ביצירה, לחשוב תוך כדי עשיית סרטים. גודאר נשאר באותו מקום של ילד קטן שמביט על המלכים העירומים ומצביע עליהם. והילד הזה כבר עבר את גיל 80. קצת פאטתי בעיניי.

  (ודווקא את "קונטרול" אתה אוהב יותר מהכל? שוב, אני מבין שיש בזה אלמנט מאוד פרטי שלך, כמי שגדל על המוסיקה הזו, אבל בעיניי זו ביוגרפיה סטנדרטית למדי. לא חסרת ערך, אבל פחות מלהיבה לטעמי משני סרטיו האחרים)

  עניין אחר: אמרת לא מזמן שלדעתך הפרויקט הנובחי של נטלי פורטמן הוא בעל חשיבות מכרעת לקולנוע הישראלי. עם כל האהבה שלי לבחורה הזו, אני קצת סקפטי. סרט תקופתי ישראלי שמבוים ע"י זוכת אוסקר סופר מפורסמת – אם זה יהיה טוב זה יעשה לנו שירות מצוין. אבל רק אם זה יהיה טוב באמת. בינתיים אני לא יודע מה לחשוב על זה.

  אני חושב שכשהפרויקט החדש של אבי נשר יקרום עור וגידים, הוא יהיה נעלה אלף מונים על זה של פורטמן, והוא יהיה זה שיעשה את הצעד הנוסף של הקולנוע הישראלי. מדובר כאן לא במישהו מפורסם שבא לכאן. מדובר בפרויקט שיתופי, של הכשרונות הגדולים מכאן ומשם שיעבדו ביחד וייצרו משהו, והאנרגיה המשותפת אמורה להביא משהו שבאמת יותיר חותם. עכשיו רק נשאר לגמור עם המלחמה הזו, כדי שנשר יתחיל לעבוד. עניין פשוט…

 6. יניב אידלשטיין 23 אוגוסט 2014 ב - 12:56 קישור ישיר

  מארוול לא עשו אף אחד מהספיידרמנים…

  =================
  רוה ליניב: ולדעתי גם אף אחד מהאקס-מנים. ייקח לי עוד קצת זמן להיות טיפה יותר רהוט ומדויק בדיבור. כשהבנתי שעשיתי סמטוכה בין מארוול ההוצאה לאור ובין מארוול האולפן כבר נראה היה לי טרחני יותר מדי לחזור לאחור ולהבהיר. אז קיוויתי שיבוא המגיב החרוץ ויתקן. אז תודה על ההאזנה ועל התיקון ועל הדיוק.

 7. יניב אידלשטיין 23 אוגוסט 2014 ב - 13:07 קישור ישיר

  ואיך לא ציינת את הופעת האורח של לויד קאופמן ב״שומרי הגלקסיה״?


השאירו תגובה