29 נובמבר 2006 | 22:25 ~ 7 תגובות | תגובות פייסבוק

אז ככה

היכנסו ללינק "החנות שלי" בטור הצד או בראש הדף ותמצאו שם כמה שידרוגים. עכשיו כשאופציית "החנות שלי" באמזון יצאה משלב הבטא, אנסה להוסיף שם מדי פעם פריטים שאני ממליץ עליהם. חנות התסריטים התעבתה. בדף הראשון תמצאו 31 תסריטים שאני חושב שהם בגדר קריאת חובה. בבדף השני תמצאו את כל מלאי התסריטים והתסריטאות של אמזון. ויש גם חנות "אנדריי טרקובסקי" שם העליתי את כל המוצרים, בעיקר סרטים וספרים, הקשורים לבמאי הרוסי הגדול הזה, שהחודש ימלאו עשרים שנה למותו. אתם מוזמנים לבקר בחנות. כידוע, כל רכישה שאתם מבצעים באמזון דרכי מקנה לי עמלה בסך 4 אחוז.

==========

לפני כמה חודשים, כשעבדתי על "מר משיב 2", לפני שהקובץ התאדה, שאל כאן מישהו מה קורה עם הסרט "Wristcutters", על פי "הקייטנה של קנלר" של אתגר קרת, והאם הוא נקנה להפצה בישראל? שלחתי אז מייל לאתגר קרת, שענה לי שככל שהוא יודע אין לסרט מפיץ בארץ, ושהוא מקווה שהוא יוקרן בפסטיבל ירושלים בקיץ הבא. בתחילת השבוע שלח קרת מייל נוסף בו הוא מעדכן בצער שבתום שוק הסרטים האמריקאי (AFM) נראה שהסרט נותר גם ללא הפצה אמריקאית. "אלה בשורות עצובות לסרט ולי", כתב לי קרת. אבל נראה שאולי לא הכל אבוד. שלשום הוקרן הסרט במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMA) במסגרת סדרת ההקרנות "הסרטים הכי טובים שלא מציגים בבית הקולנוע הסמוך" (ראו איזכור אוהד ב"ניו יורק טיימס"), והיום פורסמו המועמדויות לפרסי האינדיפנדט ספיריט, האוסקר של הקולנוע העצמאי, ובו מועמד הסרט גם בקטגוריית סרט הבכורה הטוב ביותר וגם בקטגוריית תסריט הבכורה. אולי זה ישנה משהו למישהו?

==============

דורון פישלר מ"עין הדג" שלח לי רשימת השלמות לסרטי 2006 שנשמטו מרשימתי. חלקם זניחים, אבל יש גם סרטים כמו "שורטבאס" שבהחלט ראויים להיכלל ברשימת סרטי השנה. אני מעדכן את הרשימה, ומשפר את המראה שלה. בשלב הבא, אוסיף לסרטים עליהם כתבתי לינקים לביקורות שלי. המשיכו לבדוק, ולבחור מהם את סרטי 2006 שלכם. שלחו את הבחירות שלכם למייל הזה.

נושאים: כללי

7 תגובות ל - “אז ככה”

 1. סתם אחד 29 נובמבר 2006 ב - 23:16 קישור ישיר

  מעניין,
  נדמה לי שאתגר קרת הוא כותב מספיק מוכשר ומוכר כדי להביא אנשים לראות סרט ששמו מתנוסס על הכרזה.
  מה שגורר את השאלה האם מדובר בסרט לא קומוניקטיבי בעליל ולכן המפיצים בארץ חוששים מבריחה המונית של צופים פוטנציאלים, או שמא בעלי הזכויות דורשים סכום גבוה מידי? ואולי סתם מדובר באיוולת של המפיצים נוסח "מי מכיר את האדגר הזה בכלל?".
  את התשובה כנראה, לעולם לא נדע.

 2. דואל 30 נובמבר 2006 ב - 0:30 קישור ישיר

  החנות באמת מרשימה יותר בהיצע עכשיו. אם היה לי כסף מיותר הייתי רוכש כמה תסריטים, אבל לצערי תיאלץ ךהסתדר ללא העמלה ממני.
  אהבתי את התוספת של "כשהארי פגש את סאלי" (זה לא היה קודם, נכון?) – כל סצינה בסרט היא קלאסיקה.
  המשפט האהוב עלי: you're right, you're right, i know you're right

 3. עידו 30 נובמבר 2006 ב - 5:54 קישור ישיר

  בכמה מועמדים אנחנו אמורים לבחור בסקר? (האם המספר פורסם ופיספסתי אותו?)כי אם הסקר מייצג קבוצה מסוימת – את קוראי האתר – לא צריך שכל משתתף יציע מספר זהה של סרטים?

 4. סטיבי לא בבית 30 נובמבר 2006 ב - 9:57 קישור ישיר

  אך מי יגשים עבורי את הצורך לראות את טום ווייטס בתפקיד קנלר? (שלא לדבר על ג'ון הוקס)
  ~dreamy~

 5. הארטלי 30 נובמבר 2006 ב - 11:09 קישור ישיר

  SUNDANCE FILMS JUST ANNOUNCED !!!

  לרשימת הסרטים המלאה:
  http://festival.sundance.org/2007/

 6. אסף רזון 3 דצמבר 2006 ב - 10:08 קישור ישיר

  יאיר, בבקשה!

  בבקשה הפגן חוזק מוסרי והלחם בזוועה הנקראת "כנסו" שמזהמת את האינטרנט בכל מקום… והשבוע אפילו גרמת לזה שהיא תודפס בעיתון (!) בטור שלך.

  מצטער על הנוקדנות אבל אותי זה מטריף לגמרי. הטוקבקים של YNET הם ממש לא המקום הנכון להעשיר ממנו את השפה העברית…

  רוה לאסף: חוזק מוסרי הוא שמי השלישי או הרביעי, מיד אחרי "שחיתות בלתי נסבלת". אבל מה בדיוק הבעיה עם "כנסו" ומה אתה מציע כחלופה?

 7. אסף רזון 4 דצמבר 2006 ב - 19:00 קישור ישיר

  יאיר שלום,

  אין כזו מילה "כנסו". מדובר במוטאציה מפלצתית שהגיעה משילוב של עילגות ו"מאגניבות" באינטרנט ולאט לאט חודרת לתקשורת המכובדת… נכון לומר "היכנסו"

  [התשובה הנכונה ל"כנסו" היא – מה אתה רוצה שנכֵנֱּס ולהיכן אנחנו צריכים לכֵנֱּס אותו…]

  זה היה רגע של עברית . מיד החדשות.

  רוה לאסף: אה. טיפש שכמוני. אני חשבתי שהתיקון שלך הוא בכלל על משהו אחר. אתה צודק לגמרי וצוות העריכה שלצידי מעיר לי על כך רבות ולרוב מטאטא אחרי כדי שהקוראים לא יבחינו בטעויותיי המביכות. הנה אני חוזר לאחור ומתקן מיד.


השאירו תגובה