15 ינואר 2007 | 11:38 ~ 56 תגובות | תגובות פייסבוק

הלילה: גלובוס הזהב

הלילה ישודר בערוץ E! בארץ טקס גלובוס הזהב. הוא לכאורה אמור לנבא את האוסקרים. נו, נניח. אם אשאר בחיים עד הלילה (מיטב מדעני נורופן מנסים ברגעים אלה להכחיד כמה וירוסים שכבשו מקום בשריריי וריאותיי ומאיימים להכחיד אותי), תמצאו דיווח חי של הטקס ממש כאן. מבחינתי זו סתם חזרה גנרלית לאירוע הלייב-בלוגינג של האוסקר שאקיים ב-25 בפברואר כאן, זו השנה השנייה. אירוע שעוד תשמעו עליו הרבה בחודש שאחרי המועמדויות.
הנה קטע (+עידכונים) ממה שכתבתי בשבוע שעבר למדורי על הגלובוסים, חשיבותו ונבואותיו. חלקו כבר ידוע היטב למי שעוקב באדיקות אחרי הטקסים. מה שכן מעניין: כרגע שני המירוצים – גם לדרמה וגם לקומדיה/מיוזיקל – די פתוחים. מסתמנת הובלה קלה של "נערות החלומות" ו"השתולים" על פני השאר. אבל היא ממש מיניאטורית.
מה ההימורים שלכם?
ניפגש הלילה, ונבדוק אותם יחד.

ביום שני בלילה, בוקר ליום שלישי (לפי שעון ישראל), יחולקו בלוס אנג'לס פרסי גלובוס הזהב. סיבה להתרגשות? קצת, אם אתם מצויים בקדחת האוסקר ששוטפת בתחילת כל שנה את הוליווד ומשקיפיה. קצת יותר, אם אתם ממש מחבבים טקסים, פרסים ושטיחים אדומים. ובכלל לא, אם אתם מחפשים איזושהי התאמה בין הפרס הזה ואיזשהו הגיון כלשהו. אז איך קרה שגלובוס הזהב זכה למעמד כה רם בהיררכיה ההוליוודית? זה סיפור ארוך שעיקרו כזה: חברי איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד הצליחו, באמצעות נחישות רבה, למקם את הפרס שלהם מספיק בסמוך לאוסקרים, לשכנע מספיק כוכבים להגיע מדי שנה לטקס, ולגרום לתקשורת להאמין שהגלובוסים הם החזאי האמין ביותר לאוסקרים. איך הם עשו את זה? בואו ניקח את הטקס הקרוב כדוגמה. הם יעניקו פרס מפעל חיים לוורן ביטי, כך שהוא יהיה חייב להגיע ולצידו גם אשתו אנט בנינג, שממילא מועמדת לפרס. והם ביקשו מבתו של ג'ק ניקולסון להיות "מיס גלובוס הזהב" – קרי, הנערה שמלווה את הזוכים החוצה מהבמה אחרי זכייתם. כך שגם ניקולסון, שגם מועמד, יהיה חייב להיות נוכח. וערב עם ביטי וניקולסון כבר יוצר מתח לסקנדלים ופליטות פה עסיסיות. אנשי הגלובוסים מאוד אוהבים כוכבים, והם מאוד אוהבים לתמוך בכוכבניות צעירות ופוטוגניות. אנג'לינה ג'ולי זכתה בחופן גלובוסים לפני שקיבלה אוסקר אחד. האם אני טוען כאן שאנשי גלובוס הזהב הם בעצם עדת חנפנים? אכן כן. רק מה, הם מתוחכמים, ולרוב מספיק נבונים, כדי לאזן את הזלזול שהם חוטפים מהתעשייה – כולל מהכוכבים עצמם שמגיעים לטקס – עם מספיק כותרות לבוקר של אחרי כדי שנרגיש שאולי בכל זאת קרה שם באולם האירועים הזה משהו בעל חשיבות.
להבדיל מהאקדמיה המונה כמעט 6,000 חברים העוסקים כולם בקולנוע ומעניקים פרסים לחבריהם, על הענקת גלובוס הזהב מופקדים פחות ממאה עיתונאים זרים היושבים בהוליווד. ארבעה מתוכם ישראליים, או ישראליים לשעבר (אביק גלבוע, עמנואל לוי, יורם כהנא וג'ודי סולומון). ב-64 שנות קיומו של האיגוד הצליחו העיתונאים האלה לצבור כוח והשפעה לא יאומנו בתעשייה. הכוכבים והאולפנים מתייחסים לטקס כאל רע הכרחי, עוד תחנה בלתי נמנעת בדרך לאוסקר. ואולי זו סיבת קסמו של הטקס הזה. הכוכבים מגיעים נטולי מתח, לעיתים שתויים, ומרשים לעצמם להתנהג באופן משוחרר על הבמה ומחוצה לה. זו אחת הסיבות לכך שטקס הגלובוסים, גם אם הוא חסר חשיבות ממשית, הוא לעיתים מהנה מאוד לצפייה. וגם, הוא קצר וקצבי בהשוואה לטקסים הלפעמים מייגעים של האוסקרים.

הייתי אפילו מקצין את התיאור שלי ומטיל ספק בכנות הבחירה של חברי גלובוס הזהב. האם הם באמת בוחרים את הסרטים שהם הכי אוהבים, או פשוט מנסים לקלוע לתחזיות האוסקרים כדי לשמר את מעמדם, הלא יציב, כמנבאי האוסקרים? קחו בחשבון: גלובוס הזהב, בדומה לפרס מפוקפק אחר של אגודה בשם National Board of Review, הוא הפרס היחיד בעונת האוסקרים שמחלוק ללא תהליך הצבעה מוסדר, מפוקח ומתועד, אלא בדיונים מאחורי דלתיים סגורות של חברי האיגוד.

אז מי יזכה? אין לי מושג. ויותר מזה: כדי להגדיל את כמות החנופה שהם מייצרים, ולצמצם את האפשרות שסרט שזוכה אצלם לא יזכה לבסוף באוסקר, המציאו בגלובוסים את אחת החלוקות הכי מטופשות: קטגוריות נפרדות לדרמה ולקומדיה/מיוזיקל. מצד שני, אם תרצו, זהו חצי הגמר והאוסקר הוא הגמר; הגלובוסים לא מנבאים, אלא רק מצמצמים את האופציות.
אבל יש עוד דבר: בשנים האחרונות, בגלל השינויים בתאריכי חלוקת האוסקרים, הגלובוסים הוענקו עד השנה בשעה שהבחירה למועמדויות לאוסקרים עדיין בעיצומה, כך שהטקס הזה לא רק מנבא אלא כעת גם יכול להשפיע על הבחירות לאוסקרים.
הנה הפרדוקס הגדול של הגלובוסים השנה. התחרות המרכזית באוסקרים, כפי שהיא מסתמנת כרגע, תהיה בין "נערות החלומות", "מיס סאנשיין הקטנה", "השתולים", "מכתבים מאיוו ג'ימה" ו"בבל". ובגלובוסים הסרטים האלה מתפרסים על פני שלוש קטגוריות נפרדות, ולעיתים כלל לא מתחרים זה בזה. מי יזכה באוסקר? נדמה לי ש"השתולים" או "בבל". מי יזכה בגלובוסים? כנראה האחר.

ובכל זאת, מי יזכה בגלובוס? רק כי אתם מתעקשים וכי אני נהנה לעשות לעצמי בושות בכתב כשנבואותיי לא מתגשמות, הנה ניחושיי: "השתולים" בדרמה ו"נערות החלומות" בקומדיה/מיוזיקל (אם כי "מיס סאנשיין הקטנה" עשוי להפתיע כאן). הלן מירן ופורסט וויטאקר כשחקנים בדרמה, סשה ברון כהן ומריל סטריפ כשחקנים בקומדיה/מיוזיקל. ג'ניפר האדסון ובראד פיט כשחקני משנה. מרטין סקורסזי כבמאי ו"מכתבים מאיוו ג'ימה" כסרט זר. אם התחזית הזאת תתגשם, רק ארבעה, מקסימום חמישה, מהעשרה האלה גם יזכו בסוף פברואר באוסקר. לא משהו בתור נביאים, אה?

זר שם בחוץ
עד לפני כמה שבועות המירוץ אחר האוסקר הזר היה בין "לחזור" הספרדי ובין "חיים של אחרים" הגרמני (בפברואר בארץ). ואז צץ לו "המבוך של פאן" המקסיקאי הנפלא. הסרט שאני הייתי בוחר בו אם הייתי חבר אקדמיה. אם אף אחד מהסרטים האלה לא יזכה בגלובוס הזהב נוכל לצחוק עליהם כהוגן בפריוויו לפרסי השנה הבאה. אם אחד מהם כן יזכה, כדאי לשים לזה לב. "המבוך של פאן" יצא בארצות הברית בסוף השבוע שעבר והוא משגשג בקופות. יש לזה השפעה. ובארץ? נכון לעכשיו הסרט כלל לא נרכש להפצה כאן.

אמיליו והבלשים
אז איך הסתנן "בובי" לתוך רשימת המועמדים לגלובוס הזהב? סרט שנראה לי שלא יזכה לאף מועמדות משמעותית באוסקרים? לא ברור. זה אחד מהרגעים האלה שגורמים לגלובוסים להיראות קיקיוניים וחובבניים. כשראיתי את "בובי" הבנתי מה הרג את רוברט אלטמן הי"ד. לא שהסרט איום, הוא לא. הוא רק תמוה מעל לכל הגיון. והמבנה הכמו-אלטמני שלו רק מזכיר כמה אלטמן היה במאי דגול. ואסטבז אינו דגול. למרבה ההפתעה הוא גם לא כשלון מוחלט. זה סרט משונה מאוד.

נושאים: אוסקר 2006

56 תגובות ל - “הלילה: גלובוס הזהב”

 1. אורי 1 15 ינואר 2007 ב - 11:51 קישור ישיר

  הימורים שלי:
  סרט דרמה – בבל
  סרט קומי – מיס סאנשיין הקטנה
  בימוי – מרטין סקורסזה
  שחקן דרמה – פורסט ויטארקר
  שחקנית דרמה – הלן מירן [ודאי לחלוטין]
  שחקן קומי – סשה ברון כהן [וזהירות מויל פארל. שניהם ראוים מאוד לדעתי]
  שחקנית קומית – מריל סטריפ [ודאי]
  שחקן משנה – אדי מרפי
  שחקנית משנה – ג'ניפר הדסון [אם לא התבלבלתי בשם]
  תסריט – בבל או השתולים
  סרט זר – מכתבים מיוג'ימה

  אני מתכוון לצפות בלייב, שיהיה בהצלחה לכולם!

 2. הפינגווין 15 ינואר 2007 ב - 12:30 קישור ישיר

  אני מהמר:

  סרט דרמה – השתולים
  סרט קומדיה/מוזיקלי – נערות החלומות
  בימוי – מרטין סקורסזה
  שחקן דרמה – פורסט וויטאקר
  שחקנית דרמה – הלן מירן
  שחקן קומדיה/מוזיקלי – סשה ברון כהן
  שחקנית קומדיה/מוזיקלי – מריל סטריפ
  שחקן משנה – אדי מרפי
  שחקנית משנה – ג'ניפר הדסון
  תסריט – מיס סאנשיין הקטנה
  סרט אנימציה – תזיזו ת'רגליים
  סרט זר – לחזור
  פסקול – בבל
  שיר – נערות החלומות

 3. הפינגווין 15 ינואר 2007 ב - 13:18 קישור ישיר

  אגב, לעוד מישהו יש בזמן האחרון תחושה שמיס סאנשיין עומד להפתיע באוסקר?

 4. גיא אורבניאק 15 ינואר 2007 ב - 13:30 קישור ישיר

  כן.
  אני כבר כתבתי כאן לפני שבוע שסאנשיין מתחיל להזכיר את קראש משנה שעברה בהתנהלות שלו.
  מצד שני הוא חתרני יותר ואינדי יותר אז לא נראה לי שהוא יזכה.
  חוץ מזה בנוגע לגלובוס,ההימורים שלי עדיין לא מוכנים,אבל מה שכן כבר דיי ברור הוא שהלן מירן הולכת לזכות הלילה פעמיים ,פסלון אחד עבור כל אליזבת שמלכה בבריטניה.

 5. גיאחה 15 ינואר 2007 ב - 15:49 קישור ישיר

  ההימורים שלי: סקארלט ג'והנסן מנסה לשחזר את השמלה האדומה המהממת של שנה שעברה, אך ללא הצלחה.

 6. ליהיא 15 ינואר 2007 ב - 17:11 קישור ישיר

  אז קודם כל גם אני רואה את זה בלייב (כמו כל שנה)….תהיה לנו מסיבה קטנה!

  אני לא מהמהמרים הגדולים למרות שאני כמובן מנבאת להלן מירן את פרס השחקנית בדרמה – כי באמת מגיע לה!

  הטקס הזה אמנם די שולי בחשיבותו אבל אני נהנית ממנו- האווירה יותר קלילה כזו, כנראה בגלל שהם יושבים בשולחנות ושותים לאורך כל הערב.. וזה גם הטקס היחיד (לפחות מאלה שאנחנו זוכים לראות בארץ) שמשלב פרסי טלוויזיה וקולנוע. אז כיף! נתראה בלילה.

 7. א"ש 15 ינואר 2007 ב - 17:21 קישור ישיר

  יש רגע אחד בטקס האוסקר שאני כבר לא יכול לחכות לו – כשמרטין סקורסזה יעלה לקבל את פרס הבמאי וכל האולם יתן לו מחיאות כפיים סוערות שימשכו שלוש דקות ואף מוזיקת רקע לא תקטע את הרגע הזה מפאת חוסר זמן. סקורסזה בטח ינסה לזרוק איזו בדיחה צינית על כמה זמן לקח לו לעלות לבמה הזאת, אבל העיניים שלו יעידו שזה היום המאושר בחיים שלו.

  מצד שני – אני מחכה לרגע הזה כבר שנים…

  רוה לא"ש: אם זה יקרה יש סיכוי מצוין שהוא גם יהיה שיכור או מסטול. אני לא רואה אותו עובר את המתח של הערב (באוסקר), עם האפשרות להפסיד שוב, באופן נקי.

 8. הפינגווין 15 ינואר 2007 ב - 18:37 קישור ישיר

  ואני מחכה לבדיחה במונולוג של אלן דג'נרס על כך שסקורסזה בחיים לא יקח את האוסקר. 🙂

 9. ליהיא 15 ינואר 2007 ב - 19:02 קישור ישיר

  HELL, אני מחכה לאלן דג'נרס, נקודה. היא הולכת להיות גדולה!

 10. יוני 15 ינואר 2007 ב - 19:16 קישור ישיר

  מי מנחה השנה את גלובוס הזהב????

  הימורים:
  סרט דרמה:השתולים
  סרט קומדיה מיוזיקל: מיס סאנשיין הקטנה
  שחקן בדרמה:פורסט וויטיקר
  שחקנית בדרמה: הלן מירן
  שחקנית בקומדיה מיוזיקל: מריל סטריפ
  שחקן בקומדיה מיזיקל:סשה ברון כהן
  שחקן מישנה: בראד פיט
  שחקנית מישנה: ג'ניפר הדסון
  תסריט: מיס סאנשיין הקטנה
  בימוי: מרטין סקורסזה
  סרט זר: מיכתבים מאיו ג'ימה
  סרט אנימציה:תזיזו ת'רגליים

 11. הפינגווין 15 ינואר 2007 ב - 19:26 קישור ישיר

  אין לגלובוס הזהב מנחה. זו אחת הסיבות שעם כל הקלילות והאלכוהול, הטקס אפילו לא מתקרב בעיני לאיכות הבידורית של האוסקר.

 12. לירון 15 ינואר 2007 ב - 19:34 קישור ישיר

  ההימור שלי

  סרט דרמה – השתולים
  במאי – מרטין סקורסזה (השתולים)
  סרט קומדיה/מיוזיקל – נערות החלומות
  שחקן ראשי – דרמה – פורסט וויטקר
  שחקנית ראשית – דרמה – הלן מירן
  שחקן ראשי – קומדיה – סשה ברון כהן
  שחקנית ראשית – קומדיה – מריל סטריפ
  שחקן משנה – אדי מרפי
  שחקנית משנה – ג'ניפר האדסון
  תסריט – פיטר מורגן (המלכה)
  פסקול – גוסטאבו סנטאולג'ה – בבל
  שיר – Listen (נערות החלומות)
  סרט זר – Letters From Iwo Jima
  סרט אנימציה – תזיזו ת'רגליים

  מחשבות נוספות
  1. ה HFPA ידועים בתור star-whores. לכן, אני רואה סיכוי ממשי לזכיה של ליאונרדו דיקפריו בפרס השחקן הראשי בדרמה (על השתולים). ואם לא הוא, גם לבראד פיט יש סיכוי לא רע ללכת הביתה עם פרס שחקן המשנה.

  2. הם אמנם אוהבים את אלמודובר, אבל הם יותר אוהבים את איסטווד, לכן אופתע מאוד אם "Letters From Iwo Jima" יפסיד את פרס הסרט הזר.

  3. אני מהמרת על "תזיזו ת'רגליים" למרות שאני בקלות רואה את הגלובס הולכים על האופציה הקונבנציונלית עם "מכוניות".

  4. חוץ מהנ"ל, קשה לי לראות הפתעות אחרות, למרות שאשמח מאוד לראות את "Little Miss Sunshine" זוכה באחד (או יותר) פרסים למשל. גם אשמח אם אלכסנדר דספלא סוף סוף יזכה במשהו. למרות שעוד לא ראיתי את The Painted Veil, אין לי ספק שזה פסקול משובח וראוי לזכייה (אחרי רצף מדהים של "נערה עם עגיל פנינה", "לידה", "סיריאנה" ו"המלכה").

  5. הרגע שאני מחכה לו: הלן מירן בזכייה כפולה: על Elizabeth I ועל The Queen. מקווה מאוד ל standing ovation לא פחות מזה שיינתן לוורן ביטי.

  אתם בטוחים שזה ב E!? זה בד"כ בערוץ 3, לא??

 13. ליהיא 15 ינואר 2007 ב - 19:36 קישור ישיר

  פינגווין, ברור שהוא לא משתווה…אבל גם לו יש את הערך שלו. באיזה עוד טקס הזוכה צריך פיזית לפלס את דרכו בין שולחנות עגולים עד שהוא מגיע אל הבמה? 😉

 14. לירון 15 ינואר 2007 ב - 19:36 קישור ישיר

  ליהיא, את לגמרי צודקת. אמנם לאוסקר יש חשיבות מבחינת יוקרה ו.. well, כסף, אבל לגלובס תמיד יש אווירה של מסיבה גדולה אחת שכולם בה שיכורים ומבדרים אחד את השני. בדיוק היום קראתי שמריל סטריפ וסשה ברון כהן הולכים לשבת באותו שולחן. מה יכול להיות יותר טוב מזה?

 15. הפינגווין 15 ינואר 2007 ב - 19:54 קישור ישיר

  אם כך, הערך הבידורי של פרסי אופיר, בהם הזוכים בכלל לא יודעים מאיזה צד של השורה נמצאות המדרגות, הוא בכלל בשמיים. 😛

 16. עופר ליברגל 15 ינואר 2007 ב - 20:27 קישור ישיר

  יאיר, התחזית שלי להלילה היא בדיוק כמו שלך.
  ולגבי הסרט הזר: הם יתנו את הפרס למכתבים מאיו ג'ימה שלא יתחרה באוסקר בקטגוריה הזאת וכך יצאו נקיים.

 17. עדן 15 ינואר 2007 ב - 21:11 קישור ישיר

  הטקס הזה כל כך מופרך שאני מסרב להתייחס אליו. את הניחושים שלי אני אשמור לאוסקר. (עד היום אני מזכיר לכולם איך הימרתי ב-92 על מריסה טומיי).

 18. ליהיא 15 ינואר 2007 ב - 23:02 קישור ישיר

  תראה עדן, כל חובב קולנוע מכובד יודע שהטקס הזה מופרך מיסודו. הרי זה איזה מאה איש בסה"כ, פחות או יותר,אשר בוחרים את הזוכים. כך שאף אחד לא באמת מאמין שהוא מנבא את פרסי האוסקר או שיש לו חשיבות כלשהיא. עם זאת, כמו שציינתי, הטקס עצמו קליל ומהנה, משלב הרבה אלמנטים מעולם הבידור, ואם מתייחסים אליו ככה אז אפשר מאוד להנות ממנו.

  אה והלן מירן הולכת להתארח אצל ג'יי לנו עוד כמה דקות. יששש! 🙂

 19. הארגו 15 ינואר 2007 ב - 23:28 קישור ישיר

  חלוקה מטופשת בין דרמות לקומדיות?
  אולי, אבל כמה קומדיות זכו בפרס הסרט הטוב באוסקר?
  כמה שחקנים זכו בפרס השחקן הטוב על תפקיד ראשי בקומדיה? עזוב זכו – כמה היו בכלל מועמדים?
  מבחן התוצאה מראה שהחלוקה איננה טיפשית כלל ועיקר.

  (מה שכן טיפשי זה להגיד שעקרות בית נואשות היא קומדיה, ולהתעקש על זה כבר שלוש עונות ברציפות)

 20. שי 15 ינואר 2007 ב - 23:31 קישור ישיר

  פיצחתי את החידה של "יוקרה" רק אחרי שיצאתי מהקולנוע. יאיר האם אפשר לפרסם את הפתרון כספויילר, למי שלא הבין. או שפשוט ניתן לזמן לעשות את שלו?

 21. אורון 15 ינואר 2007 ב - 23:37 קישור ישיר

  הארגו, אל תשכח שהקטגוריה שבה מועמדות עקרות-הבית הנואשות היא קומדיה/מיוזקל (שזו טיפשות בפני עצמה, אם חושבים על זה…)
  כך שאולי לדעתם היא מועמדת כסדרה מוזיקלית, ולא כקומדיה?
  מה אתה אומר, מארשה קרוס, או מארש הקרוס??

 22. הארטלי 16 ינואר 2007 ב - 0:09 קישור ישיר

  "יוקרה" Spoiler: "יוקרה" ספויילר:
  .
  .
  .
  .
  ..
  .
  .
  אלפרד ורוברט הם שני קוסמים שמנהלים יריבות אובססיבית מקצועית ואישית. רוברט לא מצליח להבין כיצד אלפרד מעלים את עצמו ומופיע במקום אחר. רוברט נאלץ למצוא פתרון זול כשהוא מוצא כפיל שעוזר לו לבצע את הקסם. אך בסופו של עניין מסתבר לנו, הקהל, שגם לאלפרד יש כפיל תאום (אח). הוא אף מוריד לו אצבע ומחליף איתו זהויות בחייו האישיים והמקצועיים (כמו הקוסם הסיני שכל חייו הולך צולע כי במופע יש לו אקווריום עגול בין הרגלים).

  רוברט לא מוותר וכספו מביא אותו לקנות מפרופסור מטורף מכונה שיכולה לשכפל גופים. בתחילה המכונה משכפלת כובע (את אותו הכובע – הפרופסור אף אומר לו "כל הכובעים הם הכובע שלך"). אך הכובעים לא משוכפלים טוב, הם מתחממים והקוטר הפנימי שלהם משתנה (העוזר של הפרופסור תמיד בודק עם מחוגה את הקוטר הפנימי). הפרופסור מבין כי הבעיה היא שבכלל צריך להעביר גוף חי בכדי לפתור את ההבעיה והוא באמת משכפל את אותו חתול שחור שוב ושוב. לבסוף רוברט מקבל את המכונה אך הוא מבין כי עליו להרוג מיד את הכפיל שלו בעצמו, ובכל מופע הוא מטביע את הכפיל שלו (או יורה בו). הוא משוכפל שוב ושוב ובכל פעם הוא הורג את עצמו או את הכפיל שלו כי הם בעצם אותו אדם (אגב, תמיד מאחורי הקלעים ישנו עוזר עיוור – לא צריך להסביר למה). בסוף הסרט כל החדר מלא בגופות (באקווריומים) של אותו קוסם (רוברט) ששיכפל את עצמו עשרות פעמים (בכל לילה אחרי ההופעה הם היו מוציאים את האקווריום הגדול ומובילים אותו למקום מסתור).

  יאיר,
  א. האם הבנתי את הסרט?
  ב. האם גם אלפרד הוא שכפול? (לדעתי פשוט יש לו תאום, אבל בכל זאת היו גם בינו לבין הפרופסור מפגשים).

 23. הארטלי 16 ינואר 2007 ב - 0:22 קישור ישיר

  אנסח שוב את השאלה:

  האם הבנתי את העלילה החיצונית ובעיקר את הטוויסטים? ואני אומר את כי די ברור שהסרט עובד בכמה רמות שאחת מהן היא כמובן ההקבלה המתבקשת בין "אחיזת עיניים" למדיום הקולנוע עצמו.

 24. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 2:14 קישור ישיר

  אף אחד לא צופה בדיווחים מהשטיח האדום?

  הראיונות האלו של דקה וחצי כל כך שטחיים וחוזרים על עצמם, וכל שנה אני אומרת לעצמי שאני אכוון שעון ישר לטקס ואוותר עליהם….אבל הנה בסוף נשארתי.

  היה שווה בשביל לראות את אביגייל ברסלין החמודונת.

 25. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 2:45 קישור ישיר

  ההמור שלי (לא היה לי כל כך זמן אז אני מקווה שלא אתבזה ואתבדה בהימור שלי):

  1.סרט דראמה

  המועמדים :

  1."השתולים"

  2."בבל"

  3."ילדים קטנים"

  4."המלכה"

  5."בובי"

  התחזית: דבר ראשון ,צריך לזכור שמצביעי תא הכתבים הזרים של הוליבוד שבוחרים את הזוכים בגלובוס הזהב מנסים לנחש את הזוכים באוסקר ולהצביע בהתאם יותר מאשר להביע את דעתם ולהצביע עבור הסרטים המועדפים עליהם ולכן הקרב כאן הוא בין "בבל" ,הסרט בעל מספר המועמדויות הרב ביותר-7,לבין "השתולים". ל"ילדים קטנים" ול"בובי" אין שום סיכוי לזכות ואילו "המלכה" לא מסתמן כבעל סיכויים לזכות באוסקר ולכן גם כאן סיכוייו מועטים.

  בכל מקרה,נראה ששום דבר לא ימנע מ"השתולים" לזכות בפרס הסרט הטוב ביותר ,אפילו לא "בבל" שעדיין לא זכה באף פרס מבקרים השנה בניגוד ל"שתולים" ש"כיכב" בבחירות של תאי המבקרים השונים.

  ההימור שלי:"השתולים"

  2.סרט קומי/דרמטי

  המועמדים:

  1."נערות החלומות"

  2."בוראט"

  3."מיס סאנשיין הקטנה"

  4."תודה שעישנתם"

  5."השטן לובשת פראדה"

  התחזית:הקרב בקטגוריה זו הוא בין "נערות החלומות" לבין "מיס סאנשיין הקטנה", בהיותם שני הסרטים היחידים כאן שיש להם סיכוי להיות מועמדים לאוסקר בקטגוריית הסרט הטוב ביותר.ל"תודה שעישנתם" ו"השטן לובשת פראדה" אין שום סיכוי לזכות ול"בוראט" סיכוי קטן להפתיע . בסופו של דבר כנראה ש"נערות החלומות" ,שעד לא מזמן נחשב לפייבוריט בטוח לזכות באוסקר,יזכה בקטגוריה הזו בהיותו הסרט הכי ספקטקולארי והכי נוצץ בחבורה.

  ההימור שלי:"נערות החלומות"

  3.שחקן ראשי בדרמה

  המועמדים:

  1.לאונרדו די קפריו-"השתולים"

  2.לאונרדו די קפריו-"Blood diamond"

  3.פורסט ויטאקר-"The last king of scotland"

  4.וויל סמית-"The pursuit of happiness"

  5.פיטר אוטול-"ונוס"

  התחזית:הקרב כאן אמור להיות בין פורסט ויטאקר ופיטר אוטול. פורסט ויטאקר זכה עד כה כמעט בכל פרסי המבקרים האפשריים ואילו פיטר אוטול הוא שחקן מוערך,מבוגר,שעדיין מחפש את האוסקר הראשון שלו ויכול להיות שבדרך הוא יזכה בגלובוס הרביעי שלו.לוויל סמית אין שום סיכוי לזכות כאן וכנראה שגם ללאונרדו דיקפריו אין סיכוי גדול, במיוחד בגלל שהוא מועמד פעמיים וסביר להניח שהוא יאבד קולות שיתפצלו בין שתי המועמדויות שלו.

  ההימור שלי:פורסט ויטאקר

  4.שחקן ראשי בקומדיה/מיוזיקל

  המועמדים:

  1.צ'יווטל אג'יופור-"Kinki boots"

  2.סאשה ברון כהן-"בוראט"

  3.אהרון אקהארט-"תודה שעישנתם"

  4..ג'וני דפ-"שודדי הקריביים 2"

  5.וויל פארל-"מעבר לכל דמיון"

  התחזית:לדפ ולאג'יופור אין מה לחפש כאן,המועמדות שלהם היא בגדר בדיחה. הקרב האמיתי הוא בין כהן ,אקהארט ופארל אולם בסופו של דבר קשה לראות את סאשה ברון כהן מפסיד בקטגוריה הזו

  ההימור שלי:סאשה ברון כהן

  5.שחקנית ראשית בדרמה

  המועמדות:

  1.ג'ודי דנץ'-"Notes on a scandal"

  2.הלן מירן-"המלכה"

  3.פנלופה קרוז-"לחזור"

  4.מגי ג'ילנהול-"Sherrybaby"

  5.קייט וינסלט-"ילדים קטנים"

  תחזית:הלן מירן לא יכולה להפסיד כאן.אחרי שזכתה ב-23 פרסי מבקרים עד כה אין לה תחרות.

  ההימור שלי:הלן מירן

  6.שחקנית ראשית בקומדיה/מיוזיקל

  1..ביונסה נואלס-"נערות החלומות"

  2.מריל סטריפ-"השטן לובשת פראדה"

  3.אנט בנינג-"Running with scissors"

  4.רנה זולווגר-"מיס פוטר"

  5.טוני קולט-"מיס סאנשיין הקטנה"

  התחזית: הקרב כאן הוא בעצם בין ביונסה נואלס למריל סטריפ, שחקנית צעירה מול שחקנית ותיקה שנחשבת השחקנית האמריקנית הגדולה ביותר שעדיין בין החיים.

  בסופו של דבר,לפי דעתי,מריל סטריפ תגבר על ביונסה, שתיאלץ להסתפק בפרס השיר הטוב ביותר, וזאת למרות אהדת תא הכתבים הזרים לכוכבים צעירים וזוהרים

  ההימור שלי:מריל סטריפ

  7.שחקן משנה

  המועמדים:

  1.בראד פיט-"בבל"

  2.אדי מרפי-"נערות החלומות"

  3.מרק וולברג-"השתולים"

  4.ג'ק ניקולסון-"השתולים"

  5.בן אפלק-"Hollywoodland"

  התחזית:הקרב כאן הוא בין מרפי ש"מתקמבק"באופן מושלם,ניקולסון,השחקן הכי מעוטר בתולדות תא הכתבים הזרים ופיט שיכול להביא ל"בבל" את הזכיה המשמעותית היחידה בטכס.

  ההימור שלי:ג'ק ניקולסון-"נערות החלומות"

  8.שחקנית משנה

  1.אדריאנה בארזה-"בבל"

  2.רינקו קיקוצ'י-"בבל"

  3.ג'ניפר הדסון-"נערות החלומות"

  4.קייט בלאנשט-"Notes on a scandal"

  5.אמלי בלאנט-"השטן לובשת פראדה"

  התחזית:ג'ניפר הדסון ,הפייבוריטית הברורה לזכיה באוסקר,תיקח את הקטגוריה הזאת.

  ההימור שלי:גנ'יפר הדסון

  9.במאי

  המועמדים:

  1.קלינט איסטווד-"Flags of our fathers"

  2.קלינט איסטווד-"מכתבים מאיוו ג'ימה"

  3.מרטין סקורסזה-"השתולים"

  4.סטיבן פרירס-"המלכה"

  5.אלחנדרו גונזאלס אינאריטו-"בבל"

  התחזית:מרטין סקורסזה יזכה בקטגוריה זו בדרך לאוסקר ראשון.

  ההימור שלי:מרטין סקורסזה.

  10.תסריט

  המועמדים:

  1."בבל"

  2."השתולים"

  3."המלכה"

  4."Notes on a scandal"

  5."ילדים קטנים"

  התזית:"בבל" ו"השתולים" הם הפייבוריטים כאן למרות שהתסריט של "המלכה" זכה ביותר הערכה מצד המבקרים.

  האם "בבל" יקבל כאן פרס ניחומים על כך שלא זכה בשום פרס חשוב יותר או שמא "השתולים" יגרוף פרס נוסף?

  ההימור שלי:"השתולים"

  11.סרט אנימציה

  המועמדים:

  1."מכוניות"

  2."תזיזו ת'רגליים"

  3."מפלצת של בית"

  התחזית:קטגוריה זו היא קטגוריה חדשה ולכן היא יחסית קשה להימור,אבל כנראה שהקרב כאן הוא בין "מכוניות" ל"תזיזו ת'רגליים"

  ההימור שלי:"תזיזו ת'רגליים"

  12.סרט זר

  המועמדים:

  1.."אפוקליפטו"

  2."מכתבים מאיוו ג'ימה"

  3."חיים של אחרים"

  4."Pan's labyrinth"

  5."לחזור"

  התחזית: פרט ל"אפוקליפטו", כל הסרטים כאן הם בעלי סיכוי כלשהוא לזכות בפרס. "חיים של אחרים" הגרמני זכה בפרס האקדמיה האירופית ,"לחזור" יהנה מהתמיכה הרבה שיש לפדרו אלמודובר,"Pan's labyrinth" הוא הסרט החם והמדובר ביותר של התקופה האחרונה ו"מכתבים מאיוו ג'ימה" הוא סרט של קלינט איסטווד וחוץ מזה הוא גם קיבל ביקורות מצוינות

  ההימור שלי:"מכתבים מאיוו ג'ימה"

  13.מוזיקה מקורית

  המועמדים:

  1."בבל"

  2."The painted veil"

  3."צופן דה וינצ'י"

  4."Nomad"

  5."The fountain"

  התחזית: ב1975 הסרט "נאשוויל" של רוברט אלטמן זצ'ל היה מועמד למספר שיא של פרסים ,9 בסה"כ, שיא שלא שנבר עד היום ובסופו של דבר זכה רק בפרס אחד- המוזיקה המקורית. השנה "בבל" מועמד ל7 פרסים וגם הוא יזכה רק בפרס אחד….

  ההימור שלי:בבל

  14.השיר הטוב ביותר

  המועמדים:

  1."Listen" מתוך "נערות החלומות"

  2."A father's way" מתוך "The pursuit of happiness"

  3."Never gonna break my faith" מתוך "בובי"

  4."The song of the heart" מתוך "תזיזו ת'רגליים"

  5."Try not to remember" מתוך "Home of the brave"

  התחזית: לא נראה שיש מצב ש"listen" יכול להפסיד את הפרס הזה

  ההימור שלי:"Listen" /"נערות החלומות"

 26. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 3:09 קישור ישיר

  אוקיי אז שני פרסים….אחד צפוי (ג'ניפר האדסון) ואחד מפתיע (פרינס). נחמד.

  ואני משוחדת אבל הלן מירן מ-ה-מ-מ-ת לחלוטין!!

 27. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 3:20 קישור ישיר

  ג'רמי איירונס!! קירה סדג'וויק!! וווהוווו!

  (כן אני יודעת שאין לי משהו משמעותי לומר אבל אני ממש שמחה על שתי הזכיות האלה.)

 28. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 3:22 קישור ישיר

  הייתי יותר שמח על ג'רמי פיבן ואדי פאלקו

 29. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 3:36 קישור ישיר

  יו לורי הוא אחד האנשים הכי שנונים, חמודים, מוכשרים וחכמים שיש. כל כך שמחה בשבילו!

  אמילי בלנט היתה הפתעה…בטח בגלל שהיא לא זכתה בפרס השני על "פראדה". דווקא ציפיתי לזכיה של אליזבת פרקינס.

  יאיר איפה אתה?

 30. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 3:52 קישור ישיר

  יש סיבה שמריל סטריפ היא מריל סטריפ. איזה נאום! איזה חן! כמה חוכמה ופרגון! פשוט מדהימה. עד עכשיו, הנאום הכי טוב של הערב. (אני מחכה להלן מירן ;-))

 31. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:05 קישור ישיר

  חברה, זה הערב של הלן מירן או לא?? 🙂 רק חסר לי שבסוף יגידו "או מספיק כבר" או ששתי ההופעות שלה יחלקו ביניהן את הקולות, והיא לא תזכה….

  דווקא מבין שתי המיני סדרות, "החשוד המיידי 7" היתה בעיניי יותר מוצלחת מ"אליזבת" – אבל העיקר שאחת מהן זכתה!

  והאם זה רק אני, או שעוד אנשים לא יכולים לראות את פרצופו מדושן העונג של בראד פיט? אני לחלוטין במחנה של ג'ניפר.

 32. א"ש 16 ינואר 2007 ב - 4:11 קישור ישיר

  ליהיא – אני מגיב כדי שלא תרגישי בודדה כאן, תמשיכי לעדכן כי אין לי טלוויזיה בעבודה והאתר הרשמי של גלובוס הזהב לא מתעדכן מספיק מהר.

 33. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:15 קישור ישיר

  יששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש!!

  הלן מירן היא המלכה. מדהימה.

 34. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 4:17 קישור ישיר

  אתה יכול להתעדכן ב http://www.oscarwatch.com

 35. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:17 קישור ישיר

  אוי סליחה אני לא ממש מעדכנת, רק נותנת תגובות ספונטניות….הלן מירן זכתה על אליזבת. אדי מרפי זכה על DREAMGIRLS…

 36. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:22 קישור ישיר

  וואו…..תסריט ל"המלכה". לא צפיתי את זה אבל כמובן ששמחה מאוד.

  ומה זה הדבר הזה על הראש של ונסה ויליאמס??

 37. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:25 קישור ישיר

  אה ושחקן במיני סדרה/סרט טלוויזיה לביל ניי הנהדר. הבריטים שולטים הלילה!

 38. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:28 קישור ישיר

  גיא אולי תכתוב משהו? תגובות ספונטניות לזכיות? שאני לא ארגיש לבד…

 39. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:37 קישור ישיר

  שוב הפתעה….."בטי המכוערת" זכה בפרס הקומדיה בטלוויזיה. כל כך מוזר איך בארץ זה בורקס ובארה"ב זה כזו הצלחה… אני שמחה בשבילם כי הם האנדרדוג.

 40. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:37 קישור ישיר

  ….. ופרס צפוי, הסרט הזר הוא "מכתבים מאיוו ג'ימה".

 41. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:39 קישור ישיר

  קלינט איסטווד לעולם לא מזדקן. גבר עם קלאס!

 42. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:54 קישור ישיר

  אוי אמריקה פררה היא מותק אמיתית. והיא כל כך מתרגשת!

  אני מודעת לכך שאני נשמעת כמישהי שרק שמחה אבל זה באמת טקס כייפי עם זוכים חמודים!

 43. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 4:56 קישור ישיר

  אני אשמח רק כשסאשה יזכה
  לא שאני מצפה שהוא יפסיד
  אין סיכוי

 44. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 4:58 קישור ישיר

  איך זה שאף מפיץ בארץ לא רכש את הלבירינת של פאן?
  זה הסרט שהכי מרגש אותי לראות
  זה נראה כמו הגרסה המקסיקנית לשר הטבעות
  טוב, אחרי המליון מועמדויות שהוא יקבל לאוסקר מישהו כבר יקנה אותו

 45. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 4:58 קישור ישיר

  בינתיים הנאומים הכי טובים זה יו לורי ומריל סטריפ. אני מקווה שהנאום של וורן ביטי לא יהיה ארוך מדי….

 46. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:12 קישור ישיר

  ההוקרה לוורן בייטי…….אה. לא משהו. הוא באמת לא עשה כל כך הרבה סרטים. ולמי אכפת מאנט בנינג?? איכס. אף פעם לא הבנתי מה עושים ממנה כל כך הרבה.

 47. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:17 קישור ישיר

  טוב הסוף של הנאום היה נחמד. ניתן לו את זה.

  ועוד מעט הפרסים הגדולים! וווהווו!

 48. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:32 קישור ישיר

  סשה סשה סשה. איזה נאום….. וקן יצא גדול (תרתי משמע).

 49. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:34 קישור ישיר

  אה ו LITTLE MISS SUNSHINE הוא פשוט מקסים…..הסרט של השנה שלי.

 50. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:49 קישור ישיר

  יששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש.

  אני יכולה ללכת לישון מאושרת – הלן מירן. הלן מירן. הלן מירן. 🙂 🙂

  (ו הזכיה של "האנטומיה של גריי" מאוד מאוד משמחת אותי גם כן)

 51. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 5:49 קישור ישיר

  יש לי הרגשה ש"המלכה" זוכה בפרס הסרט הטוב ביותר

 52. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:50 קישור ישיר

  ודרימגירלז….צפוי, אבל אני שמחה בשביל הז'אנר של מיוזיקלז!

 53. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 5:52 קישור ישיר

  גיא – גם לי! במיוחד בגלל שהם זכו על התסריט, משהו שבכלל לא צפיתי (או אף אחד אחר).

 54. ליהיא 16 ינואר 2007 ב - 6:02 קישור ישיר

  טוב.זה הקיו שלי ללכת לישון….. בבל הסרט הכי טוב.

  אני אכתוב שוב בערב אחרי שאהיה קצת יותר קוהרנטית.
  🙂

 55. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 6:09 קישור ישיר

  טכס מגוחך וחסר כל הגיון פנימי
  לפחות צדקתי בפוסט ההימורים שלי,אמרתי ש"בבל" יזכה רק בקטגוריה אחת…

 56. גיא אורבניאק 16 ינואר 2007 ב - 6:10 קישור ישיר

  דרך אגב נפלטה לי טעות,נאשוויל זכה כמובן בפרס השיר ולא בפרס המוזיקה


השאירו תגובה