24 ינואר 2013 | 13:03 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

סאלי פילד וטוני קושנר אצל סטיבן קולבר

עוד קצת "לינקולן", ברשותכם. יחד, נהפוך את הסרט הזה לשובר הקופות הגדול הבא של ישראל. הנה, מתוך "קולבר ריפור" של אמש, סאלי פילד, המגלמת את מארי טוד, אשתו של אברהם לינקולן. נראה לי שהסיבה העיקרית והראשונה לליהוק שלה היא העובדה שהיא מאוד נמוכה והוא גבוה, וכל הסרט מנסה להמחיש לנו שוב ושוב עד כמה לינקולן היה גבוה. אבל היא מפיחה חיים בדמות המאוד בעייתית הזאת, שהיתה מצד אחת מאוד לא יציבה מבחינה רגשית, ומצד שני היא גם המנוע האידיאולוגי מאחורי בעלה. הקשר בין ראש מדינה ובין אשתו, שזוכה בתקשורת היומיומית לכותרות לעגניות ובלתי אוהדות, מקבל כאן קונטקסט היסטורי: עם כל הנפיצות הרגשית שלה, מארי טוד היתה אינסטרומנטלית במעשיו של בעלה (וזה כנראה טרנד השנה, כי "היצ'קוק" מספר סיפור דומה – שהקרדיט האמיתי להיצ'קוק בעצם מגיע בעצם לאשתו).

אבל הכי עצוב: זוכרים כשסאלי פילד זכתה באוסקר וזעקה למרבה המבוכה "אתם אוהבים אותי! אתם באמת אוהבים אותי!"? ובכן מתברר למראה הראיון הזה שהשבריריות הרגשית שלה עצמה לא חלפה והיא זקוקה להמון המון חיזוקים ותשומת לב. קצת עצוב, למעשה.

והנה מלפני כמה חודשים, שיחה של קולבר עם טוני קושנר, התסריטאי. שימו לב לקליפ מתוך הסרט בתוך הראיון – מכיוון שאין לנו מושג איך נשמע קולו האמיתי של לינקולן, אני חייב לתהות: דניאל דיי-לואיס עושה חיקוי של ביל קלינטון?

 

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “סאלי פילד וטוני קושנר אצל סטיבן קולבר”

  1. אסי 24 ינואר 2013 ב - 15:45 קישור ישיר

    היה מגניב לראות אותה ואת ויליאם ה. מייסי משחקים תאומים.


השאירו תגובה