09 מאי 2013 | 22:12 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

קו המשווה: טבלת המבקרים של ישראל, 9.5.2013

"המקום בתוך היער"

שלושה סרטים חדשים ועוד אחד נכנסו היום לטבלה. אחד מהם מתמקם באופן מרשים באיזורי הצמרת. הסרטים החדשים אחד אמריקאי, אחד בריטי ואחד צרפתי. "המקום בתוך היער" של דרק סיאנפראנס ("בלו ולנטיין") עם ריאן גוסלינג ובראדלי קופר בתפקידים הראשיים הוא הנציג האמריקאי (העצמאי), "טראנס" של דני בויל הוא הבריטי, ו"סביונים" של קארין טרדיו הוא הצרפתי. בנוסף לכך נכנס השבוע לטבלה הסרט "אמהות מושלמות", שעלה בשבוע שעבר. ונחשו מי עזב את הטבלה השבוע?

הנה הטבלה של השבוע:

 

נתונים מפתיעים. הפריסה של "המקום בתוך היער" מעניינת. הסרט השיג ציונים על הטווח שבין הנמוך (שני כוכבים) להכי גבוה (חמישה כוכבים). אני במחנה האוהבים, אבל הסרט הזה אכן מפצל את הצופים בו.

והופתעתי מהחיבה שהרעיפו עמיתיי על "סביונים", סרט צרפתי קטן ומתוק מאוד, אמנם, אבל אני מצאתי אותו די מעצבן וחשבתי שעמיתיי יחשבו כמוני. מתברר שלא. גם "טראנס" של דני בויל לא מקבל אהבה רבה ממבקרינו.

ומי עזב את הטבלה השבוע? "ארגו", סרטו של בן אפלק שזכה השנה באוסקר לסרט הטוב, סיים סיבוב מוצלח בתי הקולנוע בארץ עם כ-300,000 כרטיסים. "ספרינג ברייקרס", שירד גם הוא השבוע, לא זכה להצלחה. גם "הייד פארק על ההדסון" ירד השבוע. אין לי מושג כמה ראו אותו בארץ.

 

המבקרים המשתתפים בטבלה (לפי סדר הא'-ב'):

שמוליק דובדבני, "וויינט"

זהר וגנר, תוכנית הבוקר של אורלי וגיא

יהודה סתיו, "ידיעות אחרונות"

דורון פישלר, "וואלה" ו"עין הדג"

ישי קיצ'לס, "ישראל היום"

יאיר רוה, עבדכם הנאמן, "פנאי פלוס" ו"סינמסקופ"

אבנר שביט, "וואלה"

יעל שוב, "טיים אאוט"

אורון שמיר, "עכבר העיר אונליין" ו"סריטה"

מאיר שניצר, "סופהשבוע"

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “קו המשווה: טבלת המבקרים של ישראל, 9.5.2013”

 1. עמית איצקר 9 מאי 2013 ב - 23:32 קישור ישיר

  "ספרינג ברייקרס" יוקרן החודש מספר פעמים בסינמטק ת"א כדי שגם הקהל התל אביבי יוכל לראות אותו בלי הצורך לנסוע עד לסינמה סיטי

 2. איתן 10 מאי 2013 ב - 0:35 קישור ישיר

  המקום בתוך היער – קולנוע סופר מרשים, עם כמה רגעים עוצרי נשימה. עם זאת, החלק השני פחות טוב מהראשון (והשלישי פחות טוב מהשני). ועדיין – זהו סרט של 4 כוכבים בשבילי.
  "סביונים" – הטסט קייס המושלם להוכחה שלא כל הסרטים המדברים צרפתית הם סרטים טובים ואיכותיים. לא סרט רע במיוחד, אבל סתמי ומיותר בעיניי. 2.5 כוכבים לטעמי.
  אני קצת עסוק בדוקאביב. פוסטים על הסרטים האלו יעלו בבלוג שלי (ניק לינק) בתחילת השבוע.
  "אמהות מושלמות" הוא סרט יפהפה ומשכר חושים בויזואליה שלו, אבל עני בתסריט. 3.5 כוכבים לטעמי. העליתי עליו פוסט בשבוע שעבר. נדמה לי, אגב, שהקהל בארץ מאוהב בנעמי ווטס. אחרי ש"הבלתי אפשרי" הפך ללהיט מפתיע, נדמה לי שגם ההיענות ל"אמהות מושלמות" לא רעה בכלל.


השאירו תגובה